اخبار

داوری آثار ارسالی به پنجمین جشنواره ملی رضوی در ایلام آغاز شد

داوری آثار ارسالی به پنجمین جشنواره ملی رضوی در ایلام آغاز شد
دبیر اجرایی پنجمین جشنواره ملی سفرنامه و خاطره نویسی رضوی استان ایلام گفت: داوری آثار رسیده به دبیرخانه این جشنواره آغاز شد.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، واحد زهرایی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: در مجموع 460 اثر با موضوع های خاطره نویسی و سفرنامه امام رضا(ع)، حضرت معصومه (س)، حضرت شاهچراغ (ع) و سایر امامزادگان به دبیرخانه این جشنواره رسیده است.
وی افزود: کار داوری آثار بخش فارسی جشنواره امسال توسط ظاهر سارایی، علی حسن سهراب نژاد و محمدعلی قاسمی و آثار بخش عربی توسط سید مهدی حسینی نژاد، محمدرضا شیرخانی و مالک عبدی که به تایید نهایی دبیرخانه بنیاد بین المللی امام رضا(ع) در مشهد مقدس رسیده اند، انجام می شود.
زهرایی همچنین از انتخاب محمدعلی قاسمی به عنوان دبیر تخصصی جشنواره امسال با حکم مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام خبر داد و گفت: 30 هزار فراخوان این جشنواره به 2 زبان فارسی و عربی در ایران و عراق توزیع شد و علاقه مندان آثار خود را به دبیرخانه جشنواره واقع در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسال کردند.
به گفته زهرایی، پنجمین سال جشنواره ملی سفرنامه و خاطره نویسی در قالب نهمین دوره جشنواره بین المللی امام رضا (ع) در دو رده سنی بالای 18 سال و زیر 18 سال 20 مرداد ماه همزمان با دهه کرامت برگزار و از هشت برگزیده تقدیر خواهد شد.
وی افزود: نفر اول این مسابقه به جشنواره سراسری رضوی که همزمان با میلاد امام رضا (ع) در مشهد برگزار می شود، راه می یابد.
زهرایی اشاعه و ترویج فرهنگ رضوی، گسترش فعالیت های فرهنگی، هنری و مذهبی مرتبط با سیره ائمه اطهار به ویژه امام رضا (ع) و گرامیداشت تولید کنندگان آثار برتر فرهنگی و هنری در زمینه سیره، شخصیت، معارف امام رضا (ع) و کمک به انتشار گسترده تر این آثار را از جمله اهداف برگزاری این جشنواره اعلام کرد.
دبیر اجرایی پنجمین جشنواره رضوی ایلام، بخش های اصلی این جشنواره را سفرنامه نویسی و خاطره نویسی به دو زبان فارسی و عربی و بخش ویژه را نیز سبک زندگی ایرانی، اسلامی با رویکرد اقتصاد مقاومتی و مشهد اولی ها عنوان کرد.
جشنواره بین المللی امام رضا(ع) با موضوع های مختلف فرهنگی، هنری و علمی برای چهاردهمین دوره همزمان با دهه کرامت از میلاد با سعادت حضرت معصومه (س) تا میلاد امام رضا (ع) با هدف توسعه و ترویج فرهنگ رضوی در سراسر کشور برگزار می شود که امسال استان ایلام برای نهمین سال میزبان این جشنواره خواهد بود.
این جشنواره در استان ایلام از سال 87 آغاز و تاکنون بصورت متوالی همه ساله در رشته های مختلف پیامک رضوی، تحقیق و پژوهش با موضوع رضوی و سفرنامه و خاطره نویسی برگزار شده است.

۶ مرداد ۱۳۹۵ ۱۱:۱۱
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید