اخبار

جشنواره رضوی فرصتی برای کمک به تولید آثار ناب هنری در کشور است

جشنواره رضوی فرصتی برای کمک به تولید آثار ناب هنری در کشور است
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ایلام گفت: جشنواره رضوی فرصتی مناسب برای کمک به تولید و معرفی آثار ناب هنری در حوزه دین و فرهنگ است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،حجت الاسلام علی چراغی پور در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این جشنواره دارای ابعاد مختلف مذهبی،فرهنگی و هنری بوده که تلاش برای هنرنمایی در هر کدام از این ابعاد باید مورد توجه و دقت جدی هنرمندان و متولیان برگزاری این جشنوراه قرار بگیرد.
وی ادامه داد: برگزاری هر چه شایسته و مطلوب این جشنواره و کیفیت بخشی به آن با رفع نواقص و استفاده از تجربه های سالهای گذشته می تواند در اجرای پرمحتوای آن در سال جای نقش موثری داشته که این امر نیز نیازمند نگاه موشکافانه و ژرف مسئولان برگزاری جشنواره است.
وی با بیان اینکه این جشنواره یکی از عرصه های گسترش فرهنگ ناب اهل بیت(ع) در جامعه محسوب می شود خاطرنشان کرد: بی تردید بهره گیری از آموزه های ناب اسلامی و سیره انسان ساز اهل بیت (ع) موضوعی بسیار حیاتی برای سلامت جامعه به شمار رفته و در این میان با توجه به نقش شگرفت هنر در اجتماع برگزاری این گونه برنامه ها تأثیری انکار ناپذیر دارد.
وی افزود: وجود بارگاه منور امام هشتم شیعیان (ع) در ایران اسلامی همواره موجب فخر و افتخار ایرانیان بوده و بر این اساس همه اقشار به ویژه هنرمندان باید به هر نحو ممکن ارادت خود به آن امام همام و همچنین سپاسگزاری به درگاه خداوند را به نمایش بگذارندکه برگزاری جشنواره رضوی فرصتی مغتنم و ارزشمند است.
وی با اشاره به برگزاری جشنواره رضوی با موضوع سفرنامه و خاطره نویسی در استان ایلام گفت: این موضوع نیز فرصتی برای افراد مستعد در این عرصه فراهم می آورد تا با ارایه آثار پرمحتوا ضمن معرفی و هنرنمایی خود به جامعه موجب تشویق دیگر هنرمندان برای شرکت در این گونه برنامه ها شوند.
جشنواره بین المللی امام رضا(ع) با موضوع های مختلف فرهنگی، هنری و علمی برای چهاردهمین دوره همزمان با دهه کرامت از میلاد با سعادت حضرت معصومه (س) تا میلاد امام رضا (ع) با هدف توسعه و ترویج فرهنگ رضوی در سراسر کشور برگزار می شود که امسال استان ایلام برای نهمین سال میزبان این جشنواره خواهد بود.
این جشنواره در استان ایلام از سال 87 آغاز و تاکنون بصورت متوالی همه ساله در رشته های مختلف پیامک رضوی، تحقیق و پژوهش با موضوع رضوی و سفرنامه و خاطره نویسی برگزار شده است.

 

۲۹ تیر ۱۳۹۵ ۰۸:۲۱
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید