اخبار

برگزاری نشست شورای برنامه‌ریزی جشنواره رضوی در ایلام/ مراسم اختتامیه 20مرداد

برگزاری نشست شورای برنامه‌ریزی جشنواره رضوی در ایلام/ مراسم اختتامیه 20مرداد
نشست شورای برنامه‌ریزی جشنواره سفرنامه و خاطره‌نویسی رضوی در راستای برگزاری باشکوه آیین اختتامیه این جشنواره در مرکز استان ایلام تشکیل شد.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، در این نشست اظهار کرد: جشنواره فرهنگی و هنری امام رضا(ع)، یک رویداد بزرگ فرهنگی و معنوی در گستره ملی و بین‌المللی است.

 علی محمدنیاکان، بابیان اینکه مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره سفرنامه و خاطره‌نویسی رضوی در ایلام پایان‌یافته است، ابراز کرد: این جشنواره یکی از تاثیرگذارترین جشنواره‌های فرهنگی هنری در بخش‌های مختلف جامعه است که باید برای برگزاری بهتر آیین اختتامیه این جشنواره در مرکز استان برنامه‌ریزی مدون و مناسبی به عمل آید.

 وی، گفت: آیین اختتامیه پنجمین جشنواره سفرنامه و خاطره‌نویسی رضوی در ایلام از سری برنامه‌های چهاردهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) در مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد برگزاری می‌شود که با توجه به استقبال گسترده اقشار مختلف مردم از این مراسم، پیش‌بینی فضای لازم برای این مراسم صورت گرفته است.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، یادآور شد: کمیته ویژه مراسم اختتامیه جشنواره  و تدارک و انتخاب آیتم‌های جذاب و توام باروح معنوی حاکم بر برنامه ازجمله مواردی است که در آیین اختتامیه به‌طورقطع موردنظر خواهد بود و تلاش می‌شود که شخصیت‌های علمی، مسئولان استانی و مخاطبان جشنواره حضوری گسترده در برنامه اختتامیه داشته باشند.

 محمدنیاکان، یادآور شد: هماهنگی لازم با صداوسیمای مرکز استان به‌منظور ضبط و پخش آیین اختتامیه از شبکه استانی و سراسری صورت گرفته است و تلاش شده که با تعامل هر چه بیشتر با مراکز علمی، دانشگاهی و حوزوی با برگزاری نشست‌های مشترک زمینه مشارکت بیش‌ازپیش اقشار مختلف مردم در این مراسم فراهم شود.

 وی، در پایان  بابیان اینکه آیین اختتامیه جشنواره سفرنامه و خاطره‌نویسی رضوی در 19 مرداد سال جاری برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: دهه کرامت بهترین فرصت در راستای ترویج سیره علمی و عملی و فرهنگ رضوی در بین اقشار مختلف مردم است .

 گفتنی است، تبلیغات و اطلاع‌رسانی از آیین اختتامیه، طراحی و اجرای برنامه‌های جنبی در حاشیه مراسم، فراهم کردن زمینه برای انجام فریضه امربه‌معروف و نهی از منکر و رعایت ظرافت‌های لازم در مراسم، توزیع اقلام تبلیغاتی و مناسب، دعوت از مسئولان استانی، ایجاد بانک اطلاعاتی از شرکت‌کنندگان و برگزیدگان و پاسخ‌گویی به‌موقع به شرکت‌کنندگان از مباحث مطرح‌شده در نشست شورای برنامه‌ریزی مراسم اختتامیه جشنواره رضوی در ایلام بود.

۲۶ تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۵۵
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید