اخبار

استاندار ایلام بر اختصاص اعتبار فرهنگی مناسب تاکید کرد/ چاپ کتاب روایت وصال در ایلام

استاندار ایلام بر اختصاص اعتبار فرهنگی مناسب تاکید کرد/ چاپ کتاب روایت وصال در ایلام
استاندار ایلام در نشست اتاق فکر جشنواره رضوی بر اختصاص اعتبار مناسب در راستای انجام فعالیت‌های فرهنگی و هنری به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، علی‌محمد نیاکان، در نشست اعضای ستاد برگزاری و اتاق فکر جشنواره سفرنامه و خاطره‌نویسی رضوی با استاندار ایلام، اظهار کرد: جشنواره سفرنامه و خاطره‌نویسی رضوی برای پنجمین سال متوالی به میزبانی این استان برگزار می‌شود.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، یادآور شد: اتاق فکر جشنواره سفرنامه و خاطره‌نویسی رضوی از سال گذشته با حضور اساتید برجسته حوزه و دانشگاه و صاحب‌نظران و فرهیختگان به‌صورت تخصصی در دبیرخانه این جشنواره تشکیل‌شده است.

 وی، با اشاره به برگزاری جلسات منظم این اتاق فکر به‌صورت ماهانه در راستای ارتقای سطح کیفی برگزاری این جشنواره در استان، گفت: به‌تازگی کتاب روایت وصال مجموعه‌ای از آثار برتر خاطره و سفرنامه نویسی در جشنواره سال گذشته چاپ‌شده که مجموعه‌ای فاخر از این آثار را شامل می‌شود که با استقبال خوبی نیز مواجه شده است.

 محمد نیاکان، بابیان اینکه جشنواره خاطره‌نویسی و سفرنامه نویسی برای اولین بار در سال جاری به دو زبان فارسی و عربی برگزار می‌شود، افزود: یک شعبه فرعی از دبیرخانه این جشنواره در شهر مهران به‌منظور استفاده و شرکت زائران عراقی حرم مطهر امام رضا(ع) دایر شده که با استقبال گرم این زوار روبرو شده است.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، تصریح کرد: داوران این جشنواره مشخص‌ شده‌اند که با اتمام مهلت ارسال آثار یعنی 20 تیرماه سال جاری نسبت به داوری آثار با حضور 6 داور برجسته اقدام شده و در مراسم اختتامیه این جشنواره در دهه کرامت سال جاری از برگزیدگان تقدیر می‌شود.

 وی، در پایان خاطرنشان کرد: از استاندار محترم و رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان در راستای حمایت از برگزاری این جشنواره در استان و به‌منظور باشکوه برگزاری کردن آیین اختتامیه درخواست می‌شود که این برگزاری این جشنواره را موردحمایت مالی قرار دهند.

 استاندار ایلام، نیز در این نشست، اظهار کرد: وجود حرم مطهر امام رضا(ع) در ایران اسلامی همواره مایه خیروبرکت و آثار فرهنگی به‌ویژه فرهنگ رضوی در بین آحاد مردم جامعه شده و هست و همه باید قدردان این نعمت الهی باشیم.

 محمدرضا مروارید،  ابراز کرد: امروز مرز مهران محل تردد زوار عراقی برای زیارت حرم مطهر امام رضا(ع) است که باید از این فرصت مناسب در راستای ترویج فرهنگ رضوی استفاده کرد و ایجاد پایگاهی در شهر مهران به‌منظور

ترویج فرهنگ رضوی و فعالیت‌های فرهنگی لازم و ضروری بود که شعبه فرعی جشنواره رضوی در این شهر کار بسیار خوبی است.

 استاندار ایلام، بیان کرد: می‌توان در پایانه مرزی مهران غرفه  و یا مکانی را احداث کرد که زوار عراقی بتوانند به این مکان مراجعه کرده و هر چه بیشتر و بهتر بافرهنگ رضوی آشنا شوند.

 وی، در پایان با حمایت از برگزاری جشنواره‌های فرهنگی و هنری در استان به‌ویژه جشنواره رضوی در ایلام، خاطرنشان کرد: تلاش می‌شود که در سال جاری اعتبار مناسبی به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای برگزاری برنامه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی، دینی و مذهبی و هنری اختصاص یابد.

۱۹ تیر ۱۳۹۵ ۱۰:۵۲
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید