اخبار

تشکیل انجمن آثار و مفاخر فرهنگی استان ایلام/ مفاخر استان سرمایه بزرگ فرهنگی هستند

تشکیل انجمن آثار و مفاخر فرهنگی استان ایلام/ مفاخر استان سرمایه بزرگ فرهنگی هستند
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، گفت: انجمن آثار و مفاخر فرهنگی استان ایلام دارای ۷ عضو بوده که ۴ عضو حقوقی و ۳ عضو حقیقی است.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،علی محمدنیاکان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام در اولین نشست انجمن آثار و مفاخر فرهنگی این استان، اظهار کرد: این انجمن دارای 4 عضو حقوقی و 3 عضو حقیقی دارد.

 وی، بابیان اینکه هدف این انجمن شناسایی و معرفی آثار و مفاخر بزرگ و برجسته استان به جامعه به‌ویژه نسل جوان است، ابراز کرد: در جلسات این انجمن که با ریاست استاندار ایلام و حضور اعضای انجمن تشکیل می‌شود، مصوبات فرهنگی تصویب و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی وظیفه اجرای آن را بر عهده دارد.

 محمدنیاکان، با اشاره به اینکه تاکنون شورای فرهنگی عمومی در زمینه معرفی آثار و مفاخر فرهنگی فعالیت می‌کرده است، افزود: با تشکیل انجمن آثار و مفاخر فرهنگی این امر از شورای فرهنگ عمومی منفک شده و به این انجمن واگذار گردیده است.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، بابیان اینکه تشکیل انجمن مفاخر گامی مؤثر برای رشد و اعتلای فرهنگ غنی این استان است، ابراز کرد: امروز نسل جوان نیازمند آشنایی با مفاخر استان و آثار فرهنگی در راستای هویت بخشی به فرهنگی بومی هستند که این انجمن رسالت بزرگی در این زمینه بر عهده دارد.

 وی، با اشاره به اینکه تشکیل این انجمن در استان مایه خیروبرکت خواهد بود، گفت: مفاخر و آثار فرهنگی استان بسیار غنی است که یک سرمایه بزرگ است که می‌تواند راهگشای بسیاری از مسائل فرهنگی در استان و الگو قرار دادن این مفاخر در استان باشیم.

 محمدنیاکان، خاطرنشان کرد: اگر آثار و مفاخر فرهنگی استان به خوبی به نسل جدید منتقل شود کار بزرگ فرهنگی انجام‌شده که می تواند زمینه شکوفایی فرهنگی را فراهم کند.

در این نشست در خصوص تشکیل انجمن مفاخر و آثار فرهنگی با حضور استاندار ایلام و  دکتر علی‌اکبری، دکتر محمودیان و دکتر اکبری و اعضای حقوقی این انجمن، بحث و تبادل‌نظر شد.

۱۹ تیر ۱۳۹۵ ۱۰:۳۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید