اخبار

توزیع 500 فراخوان پنجمین جشنواره ملی رضوی ایلام در کشور عراق

توزیع 500 فراخوان پنجمین جشنواره ملی رضوی ایلام در کشور عراق
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام از توزیع 500 نسخه فراخوان برگزاری پنجمین جشنواره ملی رضوی این استان در کشور عراق خبر داد.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،علی محمد نیاکان در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این تعداد فراخوان به زبان عربی تهیه و چاپ شده و از طریق رایزن فرهنگی سفارت ایران در عراق در این کشور توزیع شده است.
وی ادامه داد: فراخوان جشنواره رضوی امسال برای نخستین بار به 2 زبان عربی و فارسی منتشر شده و داوران آثار در این استان نیز در 2 بخش جداگانه عربی و فارسی تعیین شده اند.
به گفته وی، در مجموع 13 هزار فراخوان این جشنواره به 2 زبان فارسی و عربی در کشور ایران و عراق توزیع شد و علاقه مندان می توانند نسبت به تولید و جمع آوری آثار با موضوع خاطره نویسی و سفرنامه امام رضا(ع)، حضرت معصومه (س)، حضرت شاهچراغ (ع) و سایر امامزادگان و ارسال آن به دبیرخانه جشنواره واقع در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام اقدام کنند.
نیاکان اظهار کرد: آثار بخش فارسی جشنواره امسال را ظاهر سارایی، علی حسن سهراب نژاد و محمدعلی قاسمی و آثار بخش عربی را سید مهدی حسینی نژاد، محمدرضا شیرخانی و مالک عبدی داوری خواهند کرد.
وی همچنین از انتخاب محمدعلی قاسمی به عنوان دبیر تخصصی جشنواره امسال با حکم مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام خبر داد و گفت: تاکنون 350 اثر با موضوع سفرنامه و خاطره نویسی از استان های مختلف کشور به دبیرخانه این جشنواره واقع در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسال شده است.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام یادآور شد: پنجمین سال جشنواره ملی سفرنامه و خاطره نویسی در قالب نهمین دوره جشنواره بین المللی امام رضا (ع) در 2 رده سنی بالای 18 سال و زیر 18 سال همزمان با دهه کرامت برگزار و از هشت برگزیده تقدیر خواهد شد.
وی افزود: آخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره 20 تیرماه و زمان برگزاری جشنواره نیز 19 مرداد ماه امسال است و نفر اول این مسابقه به جشنواره سراسری رضوی که همزمان با میلاد امام رضا (ع) در مشهد برگزار می شود، راه می یابد.
نیاکان اشاعه و ترویج فرهنگ رضوی، گسترش فعالیت های فرهنگی، هنری و مذهبی مرتبط با سیره ائمه اطهار به ویژه امام رضا (ع) و گرامیداشت تولید کنندگان آثار برتر فرهنگی و هنری در زمینه سیره، شخصیت، معارف امام رضا (ع) و کمک به انتشار گسترده تر این آثار را از جمله اهداف برگزاری این جشنواره اعلام کرد.
دبیر اجرایی پنجمین جشنواره رضوی ایلام، بخش های اصلی این جشنواره را سفرنامه نویسی و خاطره نویسی به 2 زبان فارسی و عربی و بخش ویژه را نیز سبک زندگی ایرانی، اسلامی با رویکرد اقتصاد مقاومتی و مشهد اولی ها اعلام کرد.
جشنواره بین المللی امام رضا(ع) با موضوع های مختلف فرهنگی، هنری و علمی برای چهاردهمین دوره همزمان با دهه کرامت از میلاد با سعادت حضرت معصومه (س) تا میلاد امام رضا (ع) با هدف توسعه و ترویج فرهنگ رضوی در سراسر کشور برگزار می شود که امسال استان ایلام برای نهمین سال میزبان این جشنواره خواهد بود.
این جشنواره در استان ایلام از سال 87 آغاز و تاکنون بصورت متوالی همه ساله در رشته های مختلف پیامک رضوی، تحقیق و پژوهش با موضوع رضوی و سفرنامه و خاطره نویسی برگزار شده است.

۲۹ خرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۴۲
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید