اخبار

معرفی داوران پنجمین جشنواره ملی رضوی در ایلام

معرفی داوران پنجمین جشنواره ملی رضوی در ایلام
مدیر موسسه ی عصر پیام ایلام و دبیر اجرایی پنجمین جشنواره ملی سفرنامه و خاطره نویسی رضوی استان ایلام از تعیین داوران این جشنواره خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، واحد زهرایی در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: با تایید نهایی دبیرخانه بنیاد بین المللی امام رضا(ع) در مشهد مقدس، داوران این جشنواره در استان ایلام در 2 بخش فارسی و عربی معرفی شدند.
وی افزود: آثار بخش فارسی جشنواره امسال را ظاهر سارایی، علی حسن سهراب نژاد و محمدعلی قاسمی و آثار بخش عربی را سید مهدی حسینی نژاد، محمدرضا شیرخانی و مالک عبدی داوری خواهند کرد.
وی همچنین از انتخاب محمد علی قاسمی به عنوان دبیر تخصصی جشنواره امسال با حکم مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام خبر داد و گفت: تاکنون 350 اثر با موضوع سفرنامه و خاطره نویسی از استان های مختلف کشور به دبیرخانه این جشنواره واقع در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان ارسال شده است.
به گفته زهرایی، 13هزار فراخوان ، پوستر و فرم های دانش آموزی این جشنواره به 2 زبان فارسی و عربی در کشور توزیع شده و علاقه مندان می توانند نسبت به تولید و جمع آوری آثار با موضوع خاطره نویسی و سفرنامه امام رضا(ع)، حضرت معصومه (س)، حضرت شاهچراغ (ع) و سایر امامزادگان و ارسال به دبیرخانه جشنواره واقع در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام اقدام کنند.
به گفته زهرایی، پنجمین سال جشنواره ملی سفرنامه و خاطره نویسی در قالب نهمین دوره جشنواره بین المللی امام رضا (ع) در دو رده سنی بالای 18 سال و زیر 18 سال همزمان با دهه کرامت برگزار و از هشت برگزیده تقدیر خواهد شد.
وی افزود: آخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره 20 تیرماه و زمان برگزاری جشنواره نیز 19 مرداد ماه امسال است و نفر اول این مسابقه به جشنواره سراسری رضوی که همزمان با میلاد امام رضا (ع) در مشهد برگزار می شود، راه می یابد.
زهرایی اشاعه و ترویج فرهنگ رضوی، گسترش فعالیت های فرهنگی، هنری و مذهبی مرتبط با سیره ائمه اطهار به ویژه امام رضا (ع) و گرامیداشت تولید کنندگان آثار برتر فرهنگی و هنری در زمینه سیره، شخصیت، معارف امام رضا (ع) و کمک به انتشار گسترده تر این آثار را از جمله اهداف برگزاری این جشنواره اعلام کرد.
دبیر اجرایی پنجمین جشنواره رضوی ایلام، بخش های اصلی این جشنواره را سفرنامه نویسی و خاطره نویسی به دو زبان فارسی و عربی و بخش ویژه را نیز سبک زندگی ایرانی، اسلامی با رویکرد اقتصاد مقاومتی و مشهد اولی ها عنوان کرد.
جشنواره بین المللی امام رضا(ع) با موضوع های مختلف فرهنگی، هنری و علمی برای چهاردهمین دوره همزمان با دهه کرامت از میلاد با سعادت حضرت معصومه (س) تا میلاد امام رضا (ع) با هدف توسعه و ترویج فرهنگ رضوی در سراسر کشور برگزار می شود که امسال استان ایلام برای نهمین سال میزبان این جشنواره خواهد بود.
این جشنواره در استان ایلام از سال 87 آغاز و تاکنون بصورت متوالی همه ساله در رشته های مختلف پیامک رضوی، تحقیق و پژوهش با موضوع رضوی و سفرنامه و خاطره نویسی برگزار شده است.

۲۶ خرداد ۱۳۹۵ ۱۱:۱۳
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید