اخبار

سالن نمایش برای اکران فیلم در چهار شهرستان ایلام تجهیز می شود

سالن نمایش برای اکران فیلم در چهار شهرستان ایلام تجهیز می شود
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام گفت: در صورت همکاری مسئولان سالن های نمایش چهار شهرستان این استان برای اکران فیلم های سینمائی تجهیز خواهند شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،علی محمد نیاکان در گفت و گو با خبرنگاران افزود: با توجه به نیاز و درخواست مردم برای سینما این اداره کل سعی دارد با تجهیز و دیجیتالی کردن سالن های نمایش شهرهای ایوان، آبدانان، دره شهر و ملکشاهی امکان اکران فیلم های سینمایی را در این مناطق فراهم کند.
وی ادامه داد: در این زمینه با مسئولان استان و وزارت ارشاد رایزنی لازم انجام گرفته و درصورت اختصاص اعتبار لازم تجهیز این سالن ها با هدف ایجاد عدالت فرهنگی در آینده انجام خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه اکنون در شهر ایلام نیز از آبان ماه پارسال با تجهیز سالن نمایش مجتمع فرهنگی، هنری ارشاد امکان اکران فیلم های سینمایی برای مردم مهیا شده گفت: روزانه به صورت میانگین 500 ایلامی در سینما فرهنگ ایلام از اکران فیلم های مختلف سینمایی دیدن می کنند.
وی گفت: با توجه به تخریب سینما قدس ایلام در اواخر سال 92، سینما فرهنگ واقع در مجتمع بزرگ فرهنگی، هنری ایلام به عنوان جایگرین برای اکران فیلم های سینمایی تعیین شد.
وی ادامه داد: از آبان ماه پارسال تاکنون با ارسال جدیدترین فیلم های سینمایی از سوی انجمن سینمای جوان وزارت ارشاد، این فیلم ها با مشارکت بخش خصوصی در سینما فرهنگ ایلام به اکران درآمده اند.
وی ظرفیت سالن سینما فرهنگ شهر ایلام را 220نفر اعلام کرد و گفت: روزانه 2 سانس فیلم برای بازدید کنندگان ایلامی اکران می شود که با استقبال گسترده مردم مواجه خواهد شد.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام بیان کرد: به منظور حمایت از مردم استان نرخ بلیط برای هر فیلم 50 هزار ریال و پایین تر از نرخ معمول در نظر گرفته شده است.
وی به سینما قدس سابق شهر ایلام اشاره کرد و گفت: این سینما متعلق به بخش خصوصی بوده و متاسفانه تمایلی به ساخت مجدد سینما ندارد و پس از تخریب اکنون به عنوان پارکینگ مورد استفاده قرار می گیرد.
وی با بیان اینکه این اداره کل تنها یکی از هفت دستگاه عضو برای ساخت سینما است گفت: حمایت ارشاد از بخش خصوصی برای ساخت سینما تنها در چارچوب قانون امکان دارد.
نیاکان اظهار کرد: این اداره کل به عنوان دستگاه بهره بردار خارج از چارچوب قانون و مقرررات قادر به حمایت از بخص خصوصی برای ساخت سینما نیست.
وی ادامه داد: این اداره کل وظیفه ساخت سینما را نداشته و در صورت ساخت این مجموعه فرهنگی تنها می تواند با پرداخت تسهیلات و یا تامین تجهیزات به بخش خصوصی در راستای تقویت توسعه فرهنگی استان در این حوزه کمک کند.
نیاکان افزود: ساخت سینما نیازمند مشارکت و همراهی همه دستگاه ها از جمله فرمانداری، بخش خصوصی، شهرداری، راه و شهرسازی و غیره است و بخش خصوصی فراتر از قوانین و مقررات انتظار حمایت دستگاه های دولتی برای ساخت این مجموعه را دارد.
سینما قدس ایلام با 470 صندلی با قدمت بالای 40 سال اواخر سال 92 تخریب شد، قرار بود این مکان به مجتمع 11 طبقه تجاری، فرهنگی و خدماتی تبدیل شود ولی چندی بعد به پارکینگ خودرو تبدیل شد.
سالن سینما قدس ایلام به علت پیشینه زیاد و فرسودگی بیش از یک دهه با بی رونقی و استقبال سرد شهروندان مواجه شده بود و سرانجام تخریب و تغییر کاربری داده شد.

۲۴ خرداد ۱۳۹۵ ۰۹:۳۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید