اخبار

گزارشی از روند برگزاری جشنواره سفرنامه و خاطره نویسی رضوی به روایت دبیر جشنواره در نشست کارگروه فرهنگی چهاردهمین جشنواره بین المللی امام رضا(ع)/جشنواره ای برای زائران رضوی فارسی وعربی زبان

گزارشی از روند برگزاری جشنواره سفرنامه و خاطره نویسی رضوی به روایت دبیر جشنواره در نشست کارگروه فرهنگی چهاردهمین جشنواره بین المللی امام رضا(ع)/جشنواره ای برای زائران رضوی فارسی وعربی زبان
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، در نشست کارگروه فرهنگی چهاردهمین جشنواره بین المللی امام رضا(ع)،که با حضور دکتر عباس صالحی معاون فرهنگی وزیر ارشاد برگزار شد،گفت: جشنواره خاطره‌ و سفرنامه نویسی رضوی برای زائران رضوی فارسی وعرب زبان درایلام برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،علی محمد نیاکان افزود: فراخوان جشنواره خاطره‌ و سفرنامه نویسی رضوی در مرز مهران، بین زائران توزیع شد هم چنین درنخستین جشنواره فرامرزی مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های اطلاع‌رسانی جدار مرزی ایران و عراق توزیع‌ شد و در اختیار شرکت‌کنندگان قرارگرفت.

وی ادامه داد: کتاب مجموعه آثار برتر جشنواره خاطره‌ و سفرنامه نویسی رضوی در سال 94 با عنوان روایت وصال در دست اقدام بوده و این کتاب تا زمان برگزاری جشنواره در سال جاری منتشر می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، با بیان اینکه این جشنواره برای پنجمین سال متوالی به میزبانی این استان برگزار می‌شود، تصریح کرد: آثار منتخب جشنواره خاطره‌ و سفرنامه نویسی رضوی در مجموعه‌ای با‌عنوان روایت وصال چاپ و منتشر می‌شود.
دبیر جشنواره خاطره‌ و سفرنامه نویسی رضوی بیان کرد: رویکرد برگزاری جشنواره در سال جاری متفاوت از سال گذشته است که با تعامل بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع)، این جشنواره به‌منظور گسترش دامنه و شعاع جغرافیایی و بهره‌گیری از ظرفیت زائران عراقی حرم امام رضا(ع) در مرز مهران به دو زبان عربی و فارسی برگزار می‌شود.

محمدنیاکان، ابراز کرد: همچنین شعبه فرعی جشنواره سفرنامه و خاطره‌نویسی رضوی در شهرستان مرزی مهران دایر شده  پوستر و فراخوان عربی این جشنواره در بین زائران عراقی حرم مطهر امام رضا(ع) در پایانه بین‌المللی مرز مهران توزیع‌شده است.
 وی، بابیان اینکه خوشبختانه استقبال بسیار خوبی از سوی اقشار مختلف مردم در سراسر کشور از برگزاری این جشنواره در استان ایلام صورت گرفته است، گفت: اتاق فکر این جشنواره نیز با حضور اساتید برجسته حوزه و دانشگاه و صاحب‌نظران فرهنگی و دینی استان در راستای هم‌افزایی بیشتر برای برگزاری باشکوه این آیین در استان تشکیل‌شده است.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، خاطرنشان کرد: یکی از جلسات اتاق فکر با حضور نماینده ولی‌فقیه و امام‌جمعه ایلام برگزار شد که علاوه بر اعضای اتاق فکر و ستاد اجرایی، اعضای شورای سیاست‌گذاری پنجمین جشنواره سفرنامه و خاطره‌نویسی رضوی نیزحضور داشتند.
محمد نیاکان در پایان سخنانش در نشست کارگروه فرهنگی چهاردهمین جشنواره بین المللی امام رضا(ع)، از سید جواد جعفری مدیرعامل بنیاد بین المللی امام رضا(ع) دعوت کرد تا در آیین اختتامیه جشنواره سفرنامه و خاطره‌نویسی رضوی در ایلام حضور یابد.

۲۲ خرداد ۱۳۹۵ ۱۱:۵۲
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید