اخبار

وضعیت فرهنگی کشور تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله دارد

وضعیت فرهنگی کشور تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله دارد
دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور گفت: وضعیت فرهنگی جامعه تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله دارد و باید در این حوزه با اهتمام هر چه بیشتر کار شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،حجت الاسلام سید حسین شاهمرادی در نشست با خبرنگاران رسانه های گروهی ایلام اظهار کرد: اگر چه نسبت به قبل عملکرد شورای فرهنگ عمومی و به تبع وضعیت فرهنگی کشور بهتر شده ولی تا رسیدن به نقطه مطلوب هنوز فاصله زیادی وجود دارد.
وی در ادامه به مساله و وضعیت حجاب در کشور اشاره کرد و افزود: این شورا برای 27 دستگاه عضو زیر مجموعه مصوبه حجاب و عفاف را ابلاغ و همه ارگان ها مکلف به اجرای آن بودند در حالیکه بیشتر آنها این مصوبه قانونی را کنار گذاشته و اقدامی در این زمینه انجام نمی دهند.
شاهمرادی با بیان اینکه در حوزه حجاب و عفاف تنها نیروی انتظامی وارد عمل شد و با بدحجابی مقابله می کند، تاکید کرد: این در حالیست که نظام مقدس جمهوری اسلامی بر اساس مقتضیات و باورهای مردم حداقل حجاب را برای مردان و زنان در نظر گرفته است.
وی یادآور شد: چنانچه مسئولان دولتی چه در پایتخت و چه در استان ها بر اساس مصوبه شورای فرهنگ عمومی خود را مکلف به رعایت قانون حجاب و عفاف بدانند بدون شک وضعیت حجاب و عفاف جامعه این چنین نخواهد بود.
وی گفت: وضعیت کنونی حجاب در کشور راضی کننده نیست و مصوبات قانونی این شورا با موضوع حجاب باید توسط دستگاه های کشور بدرستی و با دقت اجرایی شود.
دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور افزود: بخشی از فرهنگ سازی اجتماع در حوزه حجاب و عفاف به رسانه ملی بر می گردد که این رسانه در حوزه حجاب در سینما، تلویزیون و پیام های تبلیغاتی مسایل مورد نظر را رعایت نمی کند.
وی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در خصوص اینکه درصد پایینی از اعتبارهای فرهنگی به ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی اختصاص می یابد، اضافه کرد: این مساله عدم عدالت در اصل فرهنگ است.
به گفته وی، از طرفی موازی کاری بین دستگاه های فرهنگی فراوان است به طوری که برخی دستگاه های فرهنگی که حداقل فعالیت را داشته اعتبارهای کلانی دریافت می کنند.
شاهمرادی همچنین در پاسخ به سوالی دیگر پیرامون وضعیت خودکشی در استان ایلام گفت: نام ایلام نباید با این کلمه خدشه دار شود چرا که میزان خودکشی در این استان با آنچه در باور مردم وجود دارد، مغایر است.
وی خاطر نشان کرد: بر اساس بررسی های انجام گرفته آمار خودکشی در این استان در طول سال گذشته 23 درصد کاهش داشته و ایلام، استان برتر در زمینه این آسیب نیست.
دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور با اشاره به عدم نامگذاری سالروز آزادسازی مهران در تقویم کشور گفت: اکنون یک هزار مناسبت برای 365 روز در سالنامه رسمی کشور ثبت شده که به علت بالا بودن مناسبت ها برخی از این رخدادها در ضمیمه تقویم ثبت می شود البته روز آزادسازی مهران باید در تقویم قرار گیرد.
شاهمرادی همچنین در خصوص طلاق به عنوان یکی از معضل های اجتماعی کشور گفت: آموزش و مشاوره های قبل، حین و بعد از ازدواج در کشور ضعیف است که این مساله به بحرانی شدن طلاق دامن می زند.

۴ خرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۵۲
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید