اخبار

جوانان را با روحیه ایثار و شهادت طلبی در مقابل فرهنگ منحط غربی بیمه کنیم

جوانان را با روحیه ایثار و شهادت طلبی در مقابل فرهنگ منحط غربی بیمه کنیم
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام تاکید کرد: جوانان این مرز و بوم را باید با روحیه ایثار و شهادت طلبی در مقابل فرهنگ منحط غربی بیمه و مصون سازی کنیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،حجت الاسلام و المسلمین محمدنقی لطفی در نشست شورای فرهنگ عمومی استان با حضور دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور اظهار کرد: فرهنگ ایثار و فداکاری بر مدرن ‌ترین سلاح‌های دشمن فائق آمد و پیروزی رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس مرهون روحیه ایثارگری و شهادت طلبی بود.
وی با اشاره به اینکه مباحث فرهنگی و فرهنگ عمومی از دغدغه‌های اصلی مسئولان نظام است افزود: فرهنگ ایثار و از خود گذشتگی انقلاب را پدید آورد و دفاع مقدس را خلق کرد و در عرصه ‌های علمی نیز دستاوردهای بزرگی داشت که باید همگانی شود.
امام جمعه ایلام با اشاره به اینکه اگر مسائل فرهنگی به ‌خوبی رصد شود، مشخص می‌ شود دشمن نقشه‌ های شوم فرهنگی و به تعبیر رهبر معظم انقلاب نفوذ فرهنگی برای تخریب فرهنگ دینی و اسلامی ملت ما در دستور کار خود قرار داده است، افزود: دشمنان انقلاب اسلامی بیش از 37 سال است که علیه ملت ایران اسلامی فعالیت می‌کند که برای مقابله با دشمنان، ما باید به دنبال احیای فرهنگ ایثار و شهادت و ایستادگی باشیم و این رمز پیروزی ملت ایران است.
لطفی به سالروز آزاد سازی خرمشهر اشاره و این روز را از حوادث شیرین و سرنوشت ‌ساز در روند جنگ تحمیلی و استحکام نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دانست.
وی تاکید کرد: همه باید مراقب نقشه ‌های ضد فرهنگی دشمنان اسلام و نظام باشیم و ببینیم دشمن چه چیز را هدف قرار داده است، هدف شورای فرهنگ عمومی این است که به دنبال احیای فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه باشد.
وی اضافه کرد: عملیات آزاد سازی خرمشهر علاوه بر اینکه پیروزی نظامی بود، یک پیروزی سیاسی در منطقه نیز بشمار می‌ رفت و بدون شک آن عاملی که باعث این پیروزی بزرگ شد، فرهنگ شهادت طلبی، ایثارگری، ایمان و تقوا بود.

۴ خرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۳۳
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید