اخبار

برگزاری شصت و دومین نشست شورای فرهنگ عمومی ایلام/ اختصاص اعتبار به شورای فرهنگ عمومی ضروری است

برگزاری شصت و دومین نشست شورای فرهنگ عمومی ایلام/ اختصاص اعتبار به شورای فرهنگ عمومی ضروری است
شصت و دومین نشست شورای فرهنگ عمومی استان ایلام با حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر شاهمرادی دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور در هتل زاگرس این شهر برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،علی محمدنیاکان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، در این نشست اظهار کرد: فرهنگ و ابعاد گسترده آن مقوله بسیار پیچیده‌ای است.

 وی، تصریح کرد: شورای فرهنگ عمومی کشور در سال 64 شکل‌گرفته و در سال 85 به‌طور رسمی کار خود را آغاز کرده است و آیین‌نامه شورای فرهنگ عمومی استان‌ها به دبیرخانه‌های استانی این شورا ابلاغ‌شده که نقش مهیم در ساماندهی فرهنگ عمومی و پیگیری معضلات و آسیب‌های اجتماعی داشته است.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، تصریح کرد: باتدبیر رئیس محترم شورای فرهنگ عمومی استان، جلسات  این شورا برگزارشده و دستگاه‌ها و نهادهای فرهنگی و اجرایی عضو تعامل بسیار خوبی با شورای فرهنگ عمومی استان دارند.

 محمدنیاکان، یادآور شد: در شورای فرهنگ عمومی استان به موضوع فرهنگ عمومی استان عنایت خاصی  صورت گرفته و نشست‌های شورای فرهنگ عمومی برگزارشده و این روند تاکنون ادامه داشته و در سال‌های اخیر نشست‌های شورای فرهنگ عمومی استان به‌طور منظم با حضور اعضا و به ریاست نماینده ولی‌فقیه در استان برگزار گردیده است.

 وی، گفت: نشست‌های شورای فرهنگ عمومی از سال 90 تاکنون به‌طور مرتب برگزارشده  و اما مسئله مهم اعتبار و بودجه دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی است که دز این زمینه مظلوم واقع‌شده و نیازمند اختصاص اعتبارات خاصی برای رشد و اعتلای فرهنگ عمومی در این استان است.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، خاطرنشان کرد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مجموعه‌ای از فرهنگ و هنر استان است که مجموعه‌ای در این زمینه نیز آماده چاپ‌شده است که به‌زودی در استان منتشر می‌شود که مورداستفاده آیندگان قرار خواهد گرفت.

 گفتنی است، این نشست در سالن جلسات هتل زاگرس شهر ایلام با حضور ائمه جمعه، فرمانداران و مسئولان فرهنگی و اجرایی استان و اعضای شورای فرهنگ عمومی برگزار شد.

۴ خرداد ۱۳۹۵ ۰۸:۰۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید