اخبار

حضور استان ایلام در نمایشگاه بین‌المللی قرآن و عترت/ فعالیت ۵۰ موسسه قرآن و عترت در ایلام

حضور استان ایلام در نمایشگاه بین‌المللی قرآن و عترت/ فعالیت ۵۰ موسسه قرآن و عترت در ایلام
سرپرست معاونت قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، از برپایی غرفه فعالان مؤسسات قرآن و عترت این استان در بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،عظیم ایدی، سرپرست معاونت قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: در این نمایشگاه آخرین دستاوردها و ظرفیت‌های این استان در حوزه قرآن و عترت معرفی خواهد شد.

 وی، بابیان اینکه در حال حاضر 50 موسسه قرآن و عترت در این استان فعالیت دارند، تصریح کرد: برگزاری هفته قرآن و عترت استان در بخش جشنواره‌ای و رقابتی، بخش‌های جانبی و نمایشگاه دستاوردها و توانمندی‌های قرآن و عترت استان ایلام یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های قرآنی در این استان بوده است.

 سرپرست معاونت قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، یادآور شد: مقررشده که آثار برگزیده هفته قرآن و عترت در رشته‌های هنرهای تجسمی، صنایع‌دستی، فیلم و عکس، نمایشنامه‌نویسی، کتاب و هنرهای نمایشی و مسابقات قرآنی و انشای دانش‌آموزی در غرفه‌ای در معرض دید علاقه‌مندان قرار گیرد.

 ایدی، تصریح کرد: علاوه بر این تلاش می‌شود با حضور قاریان و حافظان قرآن کریم این استان در بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن و عترت، ضمن معرفی توانمندی‌ها و ظرفیت‌های استان زمینه تعامل مؤسسات قرآنی و فعالان قرآنی نیز فراهم شود.

 وی،  همچنین به برگزاری محافل انس با قرآن کریم در شهر کوت استان واسط عراق به همت فعالان قرآنی این استان خبر داد و خاطرنشان کرد: این محافل قرآنی به دعوت استاندار واسط عراق و با حضور قاریان استان ایلام و قاریان استان‌های نینوا، میسان، بصره، دیوانیه، بابل، دیاله و نجف اشرف با شکوه بسیار بالایی برگزار شد.

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۹:۱۵
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید