اخبار

ارسال ۷ هزار و ۲۰۰ اثر به هفته قرآن و عترت ایلام/ تجلیل از برگزیدگان ۳۰ رشته هنری و فرهنگی

ارسال ۷ هزار و ۲۰۰ اثر به هفته قرآن و عترت ایلام/ تجلیل از برگزیدگان ۳۰ رشته هنری و فرهنگی
سرپرست معاونت قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، گفت: بیش از ۷ هزار و ۲۰۰ اثر در بخش رقابتی در ۳۰ رشته فرهنگی و هنری به دبیرخانه این هفته در استان ارسال شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،عظیم ایدی، سرپرست معاونت قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، صبح امروز(17 اسفند) در مراسم اختتامیه هفته قرآن و عترت استان ایلام، اظهار کرد: استقبال بسیار خوبی از برنامه های هفته قرآن و عترت در استان ایلام صورت گرفت.

 وی، افزود: طرح هفته قرآن و عترت(ع)، پس از تصویب در دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان در سال جاری، طی تفاهم نامه ای را از معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی موافقت اجرا را دریافت کرد و ایلام به عنوان یکی از 8 استان برگزار کننده  این هفته انتخاب گردید.

 سرپرست معاونت قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، یادآور شد: تولید و ارائه دستاوردهای قرآن و عترت، ترویج و تبلیغ قرآن و عترت (ع) در حوزه های مختلف، معرفی دستاوردها و توانمندی های علوم قرآنی،  ارتقاء سطح کیفی و کمی فعالیت های قرآن و عترت (ع)، برقراری ارتباط و ایجاد تعامل با سایر حوزه های استانی فعال در موضوع قرآن و عترت، تقویت و توسعه  تعاملات  و هم اندیشی بین دستگاه های اجرایی از اهداف برگزاری این هفته است.

 ایدی، خاطرنشان کرد: هفته قرآن و عترت استان ایلام با هدف جریان سازی قرآنی در بین اقشار مختلف و ایجاد تحرک  و انگیزه در میان دستگاه های اجرایی با همکاری و جلب  مشارکت نهادها، سازمان و مؤسسات غیر دولتی با محوریت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی از  دوازدهم  تا هفدهم  اسفندماه شال جاری برگزار شد.

 وی، برنامه های این هفته شامل دو بخش رقابتی و جشنواره  ها و بخش نمایشگاهی و فعالیت های جنبی  عنوان کرد و افزود: بخش رقابتی و جشنواره ای  هفت حوزه مسابقات قرآنی، آثار مکتوب، شعر و ادبیات قرآنی، صنایع دستی، هنرهای تجسمی، فیلم و فیلم نامه نویسی و هنرهای نمایشی ، قریب به 30 رشته  تخصصی  در قالب بیش از 7200 اثر ارسالی به دبیرخانه جلوه و تبلور یافت.

 سرپرست معاونت قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، یادآور شد: در بخش نمایشگاهی و فعالیت های جنبی شاهد برگزاری نمایشگاه و دستآوردها و تولیدات قرآنی، فعالیت جنبی از جمله کارگاه های نقاشی، نماز،  محافل انس با قرآن کریم ، محافل شب شعر، نشست های علمی، کارگاه های آموزشی، یادواره شهدای قرآنی استان و تجلیل از خانواده های  معزز شهدای حوزه ی قرآن و عترت (ع) بودیم.

 ایدی، گفت: اجرای 8 برنامه مرتبط در شهرستان ها هم زمان با هفته قرآن و عترت (ع)، محفل انس با قرآن در حوزه  علمیه خواهران، محفل انس با قرآن خانگی با حضور پیشکسوتان جامعه قرآنی استان، اکران فیلم

سینمایی با موضوع  هفته قرآن و عترت (ع) و اجرای نمایش صحنه ای در محل سالن نمایش از دیگر برنامه های این هفته بود.

 وی، ابراز کرد: برای شکل گیری هفته قرآن و عترت 4 جلسه  شورای سیاستگذاری، 10 جلسه شورای برنامه ریزی  و بیش از 20 جلسه ستاد اجرایی اداره کل و جلسات تخصصی داوری و ارزیابی برگزار شد که لازم می دانم از تمام عزیزان به ویژه اساتید فرهیخته دانشگاه در حوزه قرآن و عترت، هنرمندان شاخص استان و اصحاب فضل و ادب و هنر که  با دقت فراوان آثار را داوری و ارزشیابی  کردند، تشکر و قدردانی  می شود.

 گفتنی است، در پایان این مراسم از برگزیدگان بخش رقابتی و جشنواره های مختلف هفته قرآن و عترت استان ایلام با اهدای لوح تقدیر و هدیه تجلیل شد.

۱۷ اسفند ۱۳۹۴ ۱۴:۲۰
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید