اخبار

اختتامیه هفته قرآن و عترت در ایلام/ هفته قرآن و عترت یک حرکت قرآنی و فرهنگی تأثیرگذار بوده است

اختتامیه هفته قرآن و عترت در ایلام/ هفته قرآن و عترت یک حرکت قرآنی و فرهنگی تأثیرگذار بوده است
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، گفت: اجرای برنامه هفته قرآن و عترت با توجه به رویکرد فراگیر بودن ن در سطح جامعه، یک حرکت فرهنگی تأثیرگذار در راستای ترویج فرهنگ قرآنی بوده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، علی محمدنیاکان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، صبح امروز(17 اسفند) در مراسم اختتامیه هفته قرآن و عترت استان ایلام، در مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد، اظهار کرد: قرآن همواره روشنگر راه و چراغ هدایت جامعه بوده است.

 وی، بابیان اینکه قرآن کتاب، تدبر، اندیشه، آموزش، تربیت و هدایت انسان به‌سوی کمال است، افزود: قرآن کریم داروی شفابخشی است که بیماری‌های روحی و اخلاقی را از زندگی فردی و اجتماعی انسان می‌زداید و او را در مسیر تکامل قرار می‌دهد.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،  بابیان اینکه قرآن کریم معجزه پیامبر(ص) سند حقانیت دین حنیف اسلام و چراغ هدایت، تعالی و تکامل انسان است، ابراز کرد: قرآن، بیدارکننده قلب‌های زنگارگرفته و نسخه شفابخش غافلان از راه مانده است تا با تفکر و اندیشه، قدم در راه دگرگونی خویش بردارند و علاج هدایت خوشی را از آن برگیرند.

محمد نیاکان، یادآور شد: در سال جاری توفیق اجرای 4 برنامه مهم و تأثیرگذار در حوزه قرآن و عترت شامل اجرای 10 برنامه محیطی باروی کر قرآن و عترت، در چارچوب طرح فاتحان آسمان از 27 اسفند93 تا 12 فروردین 94، جشن رمضان، شامل سلسله برنامه‌های برگزاری نمایشگاه قرآنی، محفل انس با قرآن، تواشیح و ابتهال، تدبر و تفسیر نصیب اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌شده است.

 وی، برگزاری نشست‌های علمی با موضوع قرآن و عترت، نمایش خیابانی، نمایش فیلم، تجلیل از خادمان قرآن، جلسات خانگی قرآن کریم، همایش عفاف و حجاب و کتابت قرآن کریم در استان و 10 شهرستان از دیگر برنامه‌های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در سال جاری در حوزه قرآن کریم بوده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، گفت: برگزاری آزمون سراسری قرآن در آبان ماه سال جاری با حضور 1961 داوطلب در سطح استان و کسب رتبه سوم در کشور، همراهی،همدلی و همکاران با مردم شریف استان برای خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی با استفاده از توان اداره کل، ادارات تابعه و دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد نیز در سال جاری از فعالیت‌های این اداره کل هست. 

محمدنیاکان، خاطرنشان کرد: اجرای طرح هفته قرآن و عترت برای نخستین بار در استان به‌عنوان یکی از 8 استان برگزارکننده در سراسر کشور در این رویداد بزرگ قرآنی و مسابقات قرآنی، آثار مکتوب شعر و ادبیات قرآنی، صنایع‌دستی، هنرهای تجسمی، فیلم و فیلم‌نامه‌نویسی و هنرهای نمایشی در قالب رشته‌های تخصصی در یک رقابت عادلانه و کارشناسانه یک افتخار برای استان بوده که بیش از 7 هزار و  250 اثر در دبیرخانه این هفته ارسال‌شده است.

وی، در پایان خاطرنشان کرد: هفته قرآن و عترت یکی از برنامه‌های مهم و تأثیرگذار اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان است که با حمایت مادی و معنوی معاونت قران و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، شورای گسترش فعالیت‌های قرآنی استان ایلام شکل‌گرفته و برای نخستین بار  در استان برگزارشده است.

۱۷ اسفند ۱۳۹۴ ۱۳:۴۵
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید