اخبار

اکران فیلم‌های قرآنی در برنامه‌های هفته قرآن و عترت استان ایلام

اکران فیلم‌های قرآنی در برنامه‌های هفته قرآن و عترت استان ایلام
علی‌محمد نیاکان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام از ارسال بیش از ۵۶ فیلم و فیلم‌نامه به دبیرخانه هفته قرآن و عترت استان ایلام خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، علی محمدنیاکان،اظهار کرد:  48  فیلم رسیده به دبیرخانه هفته قرآن و عترت برای علاقه‌مندان در روزهای هفته قرآن و عترت استان ایلام در حال اکران است.

وی، بابیان اینکه  برنامه هفته قرآن و عترت از 12 اسفندماه سال جاری آغازشده و تا 17 اسفندماه ادامه دارد، گفت: بیان مفاهیم و آموزه‌های قرآنی در قالب هنرخصوصاً هنر سینما یکی از اهداف برنامه‌های هفته قرآن و عترت استان ایلام است.

محمدنیاکان، تصریح کرد: هنرمندان زیادی در این حوزه فعال هستند که برگزاری این  برنامه‌ها زمینه را برای حضور و معرفی بیشتر این افراد فراهم می‌کند.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، ابراز کرد: با توجه به اینکه داستان‌های قرآن و عترت وزندگی و سیره معصومین (ع) در قرآن تشریح شده است، برگزاری چنین برنامه‌هایی آن‌هم در قالب هنر در استان ایلام لازم بود.

 وی، در پایان خاطرنشان کرد: هم‌زمان با  اکران فیلم‌های قرآنی در ایلام  برپایی  نمایشگاه صنایع‌دستی، هنرهای تجسمی، هنرهای نمایشی، مسابقات حضوری و محافل انس با قرآن کریم در حال اجرا است.

۱۷ اسفند ۱۳۹۴ ۰۹:۲۴
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید