اخبار

برگزاری مسابقات حضوری قرآن کریم هفته قرآن و عترت ایلام/ اختتامیه ۱۷ اسفند

برگزاری مسابقات حضوری قرآن کریم هفته قرآن و عترت ایلام/ اختتامیه ۱۷ اسفند
مسابقات حضوری قرآن کریم هفته قرآن و عترت استان ایلام از صبح دیروز در سالن آمفی‌تئاتر مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد ایلام برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، عظیم ایدی، سرپرست معاونت قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، در مسابقات حضوری قرآن کریم هم‌زمان با هفته قرآن و عترت این استان، اظهار کرد: در این مسابقات 117 نفر از بانوان قرآنی استان ایلام در رده سنی بالای 18 سال حضور داشتند.

 وی، افزود: این مسابقات در رشته‌های حفظ 10 جزء، 20 جزء و حفظ کل قرآن کریم، قرائت، ترتیل، اذان و تواشیح برگزارشده است که با استقبال بسیار خوب بانوان فعال در حوزه قرآن و عترت استان روبرو شده و این مسابقات تا ساعت 20 امشب ادامه دارد.

سرپرست معاونت قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، یادآور شد: در پایان این مسابقات سه نفر برگزیده هر رشته با رأی هیئت‌داوران انتخاب و در مراسم اختتامیه هفته قرآن و عترت که با حضور مسئولان فرهنگی و اجرایی استان برگزار می‌شود، تقدیر  خواهد شد.

ایدی، بابیان اینکه مراسم اختتامیه هفته قرآن و عترت استان ایلام ساعت 9 و 30 دقیقه صبح 17 اسفند برگزار می‌شود، ابراز کرد: هفته قرآن و عترت استان ایلام در سه بخش رقابتی، نمایشگاهی و بخش جنبی برگزارشده که در بخش رقابتی بیش از 7 هزار اثر به دبیرخانه این هفته ارسال‌شده است.

وی، یادآور شد: در طول هفته قرآن و عترت استانی ایلام برنامه‌های برگزاری محافل انس با قرآن کریم، نشست‌های تخصصی، برگزاری کارگاه نقد و برسی شعر و ادبیات قرآنی در استان، مسابقات حضوری قرآن کریم، محفل سنتی قرآن کریم و تجلیل از خانواده‌های شهدای قرآنی  استان برگزارشده است.

سرپرست معاونت قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، خاطرنشان کرد: در مراسم اختتامیه هفته قرآن و عترت استان ایلام از بیش از 90 نفر از برگزیدگان جشنواره‌های مختلف هفته قرآن و عترت استان ایلام با حضور مسئولان فرهنگی و اجرایی این استان تجلیل می‌شود.

۱۷ اسفند ۱۳۹۴ ۰۹:۰۸
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید