اخبار

برگزاری محفل انس با قرآن کریم در شهرستان آبدانان/ دبیرخانه دائمی قرآن و عترت در استان ایلام دایر می‌شود

برگزاری محفل انس با قرآن کریم در شهرستان آبدانان/ دبیرخانه دائمی قرآن و عترت در استان ایلام دایر می‌شود
محفل انس با قرآن به مناسبت هفته قرآن و عترت در استان ایلام در محل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آبدانان با حضور مسئولان، اقشار مختلف مردم و فعالان قرآنی این شهرستان برگزار شد.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، این محفل قرآنی با همکاری موسسه قرآن و عترت سابقون شهرستان آبدانان در سالن آمفی‌تئاتر مجتمع فرهنگی هنری ارشاد اسلامی به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آبدانان به مناسبت هفته قرآن و عترت برگزار شد.

  هوشنگ رحمانی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آبدانان در این مراسم اظهار کرد: ازآنجایی‌که شهرستان آبدانان سرزمین علم و اندیشه  بوده و دارای نخبه‌های زیادی در عرصه‌های مختلف است، لازم است مسئولین توجه ویژه به این شهرستان باشند.

 وی، بابیان اینکه امید است در سال آینده بتوانیم برنامه‌های کلان استانی، منطقه‌ای را برگزار نمایم، تصریح کرد: شهرستان آبدانان دارای ظرفیت‌های مهمی در حوزه‌های مختلف فرهنگی به‌ویژه حوزه قرآن و عترت بوده و مؤسسات قرآنی در این شهرستان در راستای آموزش قرآن کریم، گام‌های بزرگی برداشته‌اند.

 رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آبدانان، با اشاره به شمه‌ای از فعالیت‌های قرآنی این شهرستان در سال 94، خاطرنشان کرد: برگزاری محافل انس با قرآن کریم، نشست‌های تخصصی، حمایت از مؤسسات قرآن و عترت شهرستان، مشارکت مؤسسات قرآنی در اجرای برنامه‌های مختلف فرهنگی و مذهبی، برگزاری آزمون‌های سراسری قرآن و عترت از برنامه‌های سال 94 در این شهرستان بوده است.

 رحمانی، در پایان از مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  و از همه دست اندکاران برگزاری هفته قرآن و عترت در استان ایلام تقدیر کرد.

 حجت‌الاسلام حسین حاجیلری، امام‌جمعه شهرستان آبدانان در این مراسم با اشاره به اهمیت قرآن در شئونات زندگی، ابراز کرد: شهرستان آبدانان با جمعیت نزدیک به 50 هزار نفر با مذهب شیعه اثنی عشری و ظرفیت‌ها و استعدادهای قرآنی نیاز به عنایت و توجه ویژه است.

 وی، خاطرنشان کرد: استعدادهای شهرستان بسیار توانمند بوده امید است با توجه و تلاش همه مسئولین و مدیرکل  فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، شاهد توسعه فعالیت‌های قرآنی در این شهرستان  باشیم.

علی محمدنیاکان، مدیرکل محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام نیز در این مراسم، اظهار کرد: برنامه هفته قرآن و عترت برای اولین بار در استان ایلام برگزار شد که از 32 استان در کشور، استان ایلام این افتخار را پیدا کرد که میزبان این برنامه معنوی باشد.

وی، بابیان اینکه به امید خداوند دبیرخانه دائمی قرآن و عترت در استان ایلام دایر خواهد شد، تصریح کرد: از همه ادارات، نهادها و مؤسسات قرآنی که برای اجرایی این برنامه با اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آبدانان همکاری صمیمانه داشتند تقدیر می‌شود.

مدیرکل محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، خاطرنشان کرد: تلاش می‌شود که هفته قرآن و عترت(ع) استان ایلام در سال‌های آتی نیز باشکوه و برنامه‌های ویژه‌ای برگزار شود که زمینه ترویج هرچه بیشتر معارف و مفاهیم قرآن کریم در سطح جامعه به‌ویژه نسل جوان بهتر از گذشته فراهم شود.

 تلاوت قرآن کریم توسط قاریان برجسته شهرستان آقایان محمد رحمانی و محمدجواد عسکری، قرائت شعر قرآنی توسط نونهال قرآن آموز «نازنین زهرا محمدی» و اجرای مناجات قطره‌های باران با اجرای «یاسین رحمانی»  از برنامه‌های این مراسم بود.

 در پایان مراسم از طرف اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان از خانواده قرآنی شهید صارم طهماسبی با اهداء لوح تقدیر و جوایز تقدیر به عمل آمد و همچنین از کلیه دست‌اندرکاران این محفل تجلیل شد.

 این محفل قرآنی با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان، نماینده معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، امام‌جمعه، فرماندار، روسای ادارات و نهادها و قاریان برجسته شهرستان آبدانان برگزار شد.

۱۶ اسفند ۱۳۹۴ ۰۸:۴۸
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید