اخبار

برگزاری جلسات خانگی قرآن کریم در ایلام/ جلسات سنتی قرآن کریم باید در جامعه احیا شود

برگزاری جلسات خانگی قرآن کریم در ایلام/ جلسات سنتی قرآن کریم باید در جامعه احیا شود
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، گفت: برگزاری جلسات سنتی قرآن کریم در سطح منازل یکی از تأثیرگذارترین برنامه‌ها، در راستای ترویج فرهنگ قرآنی است که باید زمینه نهادینه کردن آن در جامعه فراهم شود.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، علی محمدنیاکان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، شامگاه پنج‌شنبه(13 اسفند) در محفل انس با قرآن کریم(سنتی) در شهر ایلام، اظهار کرد: قرآن کریم بهترین دستورالعمل برای سعادت تمام بشریت است.

وی، بابیان اینکه همه امور زندگی افراد جامعه و قوانین حاکم بر جامعه اسلامی در نظام مقدس جمهوری اسلامی نشات گرفته از قرآن و عترت است، گفت: جلسات سنتی قرآن کریم در منازل یکی از بهترین راهبردها در راستای ترویج فرهنگ قرآنی و آموزش و فراگیری قرآن کریم است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، افزود: امروز امنیت و آسایش ما برگرفته از نظام مقدس جمهوری اسلامی در سایه قرآن کریم و عترت است و بهترین راه برای شکر این نعمت توجه و تأکید بر فراگیری قرآن و تدبر در آن و الگو گیری از ائمه اطهار(ع) است.

 محمدنیاکان، تصریح کرد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در حد توان از جلسات سنتی قرآن کریم حمایت می‌کند و انتظار می‌رود که تعداد این جلسات باهمت فعالان قرآنی و اقشار مختلف مردم در سطح استان افزایش یابد.

وی، بیان کرد: هدف از حضور در این محافل نورانی، تجلیل از فعالان در زمینه برگزاری جلسات خانگی قرآن کریم و همچنین بهره‌گیری از نور معنوی قرآن کریم در راستای ترویج و توسعه فعالیت‌های قرآنی است.

سرپرست معاونت قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، نیز در این محفل نورانی، گفت: هفته قرآن و عترت استان ایلام از 12 تا 17 اسفند باهدف تبلیغ و ترویج فرهنگ قرآنی در بین اقشار مختلف مردم و شناسایی استعدادها و توانمندی‌های قرآنی استان برگزار می‌شود.

عظیم ایدی، یادآور شد: این هفته در سه بخش رقابتی، نمایشگاهی و برنامه‌های جنبی برگزارشده که برپایی محافل انس با قرآن کریم در سطح شهرستان‌ها و به‌ویژه توجه به برگزاری جلسات سنتی قرآن کریم در سطح منازل از برنامه‌های ویژه‌ای است که در طول این هفته برگزار می‌شود.

 وی، خاطرنشان کرد: در حال حاضر جلسات خانگی قرآن کریم در سطح منازل در این استان برگزار می‌شود و تلاش می‌شود که از برگزاری این جلسات تا حد توان حمایت شود و زمینه گسترش فرهنگ قرآنی به‌ویژه در بین نسل جوان فراهم و این آیین سنتی در سطح جامعه تداوم یابد.

 گفتنی است در این نشست از حاج‌آقای رشیدی و شریعتی از فعالان برگزاری جلسات سنتی قرآن کریم با اهدای لوح تقدیر تجلیل شد.

۱۵ اسفند ۱۳۹۴ ۰۹:۱۸
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید