اخبار

هفته قرآن و عترت استان ایلام آغاز به کار کرد / داوری هفت هزار و ۲۶۱ اثر

هفته قرآن و عترت استان ایلام آغاز به کار کرد / داوری هفت هزار و ۲۶۱ اثر
برنامه های هفته قرآن و عترت استان ایلام امروز با برگزاری آیین افتتاحیه در مجتمع بزرگ فرهنگی، هنری ارشاد اسلامی آغاز و ویژه برنامه های قرآنی این هفته در مناطق مختلف استان آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، صبح امروز (۱۲ اسفند) در آیین گشایس این هفته، به خبرنگاران در ایلام، گفت: اجرای هفته های قرآن و عترت توسط دفتر تبلیغ و ترویج برنامه های قرآنی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی امسال برای نخستین بار در هشت استان کشور تصویب شده که ایلام چهارمین استان برگزار کننده این برنامه قرآنی است.

علی محمدنیاکان، برگزاری محافل انس با قرآن در شهرستان های ملکشاهی، آبدانان، دره شهر و دهلران، محافل سنتی انس با قرآن در منازل، برگزاری کارگاه آموزشی نماز با همکاری موسسه های قرآن، مسابقات حضوری قرآن ویژه بانوان بالای ۱۸ سال با حضور ۱۰۰ نفر در دو نوبت صبح و عصر و تشکیل کارگاه های نقد شعر و کتاب را از جمله برنامه های این هفته برشمرد.

وی، مخاطبان این جشنواره را عموم مردم، فرهنگیان، دانشجویان، اساتید، طلاب و کارکنان دستگاه های اجرایی اعلام کرد و گفت: در آیین اختتامیه این جشنواره در روز ۱۸ اسفندماه از ۹۱ برگزیده بخش های مختلف و پیشکسوتان حوزه قرآنی تجلیل خواهد شد.

نیاکان، یادآور شد: وی ترویج و تبلیغ قرآن، معرفی دستاوردها و توانمندی های علوم قرآنی در استان، ارتقای سطح کیفی و کمی فعالیت های قرآن و عترت و ایجاد ارتباط با سایر حوزه های استانی فعال با موضوع قرآن را از اهداف برگزاری نخستین هفته قرآن و عترت در استان ایلام برشمرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام، تاکید کرد: همچنین در طول هفته قرآن و عترت ایلام از داوران رشته های مختلف قرآنی و همچنین خانواده های شاهد قرآنی به تعداد چهار خانوار تجلیل و فیلم های قرآنی نیز در سینما فرهنگ ایلام اکران خواهند شد.

وی، با اشاره به بخش مسابقه ای و رقابتی هفته قرآن و عترت ایلام، خاطرنشان کرد: پس از اعلام فراخوان این برنامه هفت هزار و ۲۶۱ اثر در بخش های شعر و ادبیات، هنرهای نمایشی، هنرهای تجسمی، پایان نامه و مقالات، آواها و نغمه های قرآنی به دبیرخانه جشنواره هفته قرآن و عترت ایلام ارسال شد.

۱۲ اسفند ۱۳۹۴ ۱۳:۵۳
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید