اخبار

لزوم تداوم برنامه‌های قرآنی با تعامل کلیه دستگاه‌های اجرایی

لزوم تداوم برنامه‌های قرآنی با تعامل کلیه دستگاه‌های اجرایی
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، گفت: اجرای برنامه‌هایی مانند هفته قرآن و عترت در استان و تداوم این برنامه‌ها، همکاری و تعامل همه دستگاه‌های اجرایی را می‌طلبد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، علی محمدنیاکان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، صبح امروز(12 اسفند) در مراسم افتتاحیه هفته قرآن و عترت در این استان، اظهار کرد: هفته قرآن و عترت برنامه مهم و اثرگذار فرهنگی و مذهبی و هنری است.

 وی، بابیان اینکه برگزاری هفته قرآن و عترت موجب ایجاد وحدت و همدلی بین هنرمندان، فعالان قرآنی و مسئولان در راستای ترویج فرهنگ قرآنی شده است، افزود: این برنامه برای نخستین بار در استان ایلام برگزارشده که با استقبال خوبی از سوی جامعه قرآنی استان و هنرمندان مواجه شده است.

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، یادآور شد: تلاش می‌شود که هفته قرآن و عترت(ع) استان ایلام در سال‌های آتی نیز باشکوه و برنامه‌های ویژه‌ای برگزار شود که زمینه ترویج هرچه بیشتر معارف و مفاهیم قرآن کریم در سطح جامعه به‌ویژه نسل جوان بهتر از گذشته فراهم شود.

 محمدنیاکان، بابیان اینکه برگزاری هفته قرآن و عترت افتخار بزرگی برای استان ایلام بوده است، تصریح کرد: لازم است که از نماینده معزز ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه ایلام، استاندار ایلام و همه دستگاه‌های و نهادهای دولتی و غیردولتی که زمینه اجرا و برگزاری باشکوه هر چه‌بهتر این هفته را در استان فراهم کردند تقدیر شود.

 وی، گفت: ضمن اینکه می‌دانم همه دستگاه‌های اجرایی در طول سال برای رشد فرهنگ قرآنی و عترت تلاش و فعالیت می کنند و در برگزاری هفته قران و عترت نقش خود را به‌خوبی ایفا کرده‌اند و پیشنهاد می‌شود این برنامه‌ها با استمرار حمایت‌های دستگاه‌های اجرایی تداوم و استمرار یابد.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، در پایان خاطرنشان کرد: پیشنهاد می‌شود که با ساماندهی فضاهای فرهنگی شهرستان مهران از ورودی این شهر تا پل زائر و از پل زائر تا مرز مهران و فعالیت در زمینه قرآن و عترت با توجه به حضور زائران حسینی در این شهر به‌عنوان دروازه عتبات عالیات، فعالیت‌های قرآنی ویژه‌ای صورت گیرد که مستلزم حمایت مسئولان است.

 گفتنی است، هفته قرآن و عترت استان ایلام از 12 تا 17 اسفند سال جاری با شعار «قرآن و عترت، بال‌های سعادت» در سه بخش رقابتی، نمایشگاهی و برنامه‌های جنبی برگزار می‌شود.

۱۲ اسفند ۱۳۹۴ ۱۳:۲۶
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید