اخبار

برگزاری محفل انس با قرآن در دهلران/ ترویج فرهنگ قرآنی، یک ضرورت است

برگزاری محفل انس با قرآن در دهلران/ ترویج فرهنگ قرآنی، یک ضرورت است
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، گفت: برگزاری هفته قرآن و عترت در استان ایلام، در جذب عمومی و حضور جوانان در این برنامه‌ها و ترویج فرهنگ قرآنی، نقش مهمی دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، علی محمدنیاکان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، در حاشیه برگزاری این محفل انس با قرآن کریم، اظهار کرد: فرهنگ قرآنی باید در جامعه به‌ویژه در بین نسل جوان نهادینه شود.

 وی، بابیان اینکه هفته قرآن و عترت(ع) استان ایلام از 12 تا 17 اسفند سال جاری برگزار می‌شود، افزود: در این هفته برنامه‌های متنوع فرهنگی، قرآنی و هنری در راستای ترویج فرهنگ نورانی قرآن کریم ازجمله برگزاری محافل انس با قرآن کریم در شهرستان‌های این استان برگزار می‌شود.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، ابراز کرد: قرآن کریم، کتاب هدایت، روشنگر و چراغ هدایت بشریت است و   امروز بیش از هر زمان دیگری با توجه به هجمه‌های فرهنگی دشمنان و در راستای توجه به منویات مقام معظم رهبری، ضرورت دارد که زمینه‌های لازم را برای ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه ایجاد شود.

 محمدنیاکان، یادآور شد: یکی از دغدغه‌های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان توجه و تأکید بر اجرای برنامه‌های فرهنگی، دینی و قرآنی با رویکرد نسل جوان و شناسایی استعدادها و توسعه و ترویج فعالیت‌های قرآنی است و در این راستا، تلاش شد که هفته قرآن و عترت در سطح این استان برگزار شود.

 وی، با اشاره به اینکه شعار هفته قرآن و عترت(ع) استان ایلام، «قرآن و عترت، بال‌های سعادت» است، بیان کرد: این هفته در قالب سه بخش رقابتی، نمایشگاهی و بخش جنبی و در رشته‌های مختلف هنری، قرآنی و فرهنگی برگزار می‌شود که تأثیر به سزایی در راستای توجه جامعه و اقشار مختلف به فرهنگ قرآنی دارد.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، در پایان خاطرنشان کرد: همچنین محافل انس با قرآن کریم در شهرستان‌های مختلف این استان هم‌زمان با برگزاری هفته قرآن و عترت(ع) در استان ایلام برگزار می‌شود که در این هفته و در آستانه سال جدید و همچنین ایام فاطمیه، فضای استان یک فضای قرآنی باشد.

 محمدنیاکان در پایان، با تقدیر از مدیرکل تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و حضور در استان ایلام، خاطرنشان کرد: استان ایلام، ظرفیت بالقوه‌ای در راستای فعالیت‌های قرآنی دارد و که انتظار می‌رود مسئولان فرهنگی و اجرایی در این زمینه توجه بیشتری به این استان داشته باشند.

۱۲ اسفند ۱۳۹۴ ۱۳:۱۶
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید