اخبار

توجه به قرآن و عترت زمینه ساز سعادت جامعه/ فعالان قرآنی در ترویج فرهنگ قرآنی بیشتر تلاش کنند

توجه به قرآن و عترت زمینه ساز سعادت جامعه/ فعالان قرآنی در ترویج فرهنگ قرآنی بیشتر تلاش کنند
رئیس دانشکده علوم انسانی دانشگاه ایلام، گفت: معارف ناب قرآن کریم و سیره پیامبر(ص) و ائمه اطهار(ع) بهترین الگو برای انسان در راستای نیل به سعادت است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر مهدی اکبر نژاد، عضو هیئت‌علمی دانشگاه ایلام، صبح امروز(12 اسفند) در مراسم افتتاحیه هفته قرآن و عترت استان ایلام در مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد ایلام، اظهار کرد: توجه به قرآن کریم باید در عمل و رفتار انسان‌ها نمود پیدا کند.

 وی، افزود: یکی از ابعاد اساسی که قرآن کریم به آن پرداخته و بسیار از ضرورت مضاعفی برخوردار است، بعد اندیشه‌های انسانی و اخلاقی است که قرآن کریم برآن تأکید فراوان داشته و نکات جامعه ساز و انسان‌سازی در این زمینه دارد.

عضو هیئت‌علمی دانشگاه ایلام، گفت: قرآن کریم پیغمبر اسلام(ص) را به خلف عظیم معرفی کرده است و از سوی دیگر قرآن کریم، اخلاق پیامبر(ص) و عترت را هم معرفی کرده  و پیامبر(ص) و ائمه معصومین(ع) اخلاق مجسم هستند.

 حجت‌الاسلام دکتر اکبر نژاد، یادآور شد: پیامبر اسلام(ص) شبانه‌روز برای آنکه مردم در مسیر حق قرار گیرند، زحمات فراوانی را متحمل شد و مشکل مردم مشکل پیامبر(ص) بود و برای رفع آنان زحمات زیادی را متحمل می‌شد.

 وی، به خصائص و ویژگی‌های پیامبر اکرم(ص) پرداخت و گفت: پیامبر اسلام حرف بیهوده نمی‌زد و هنگامی‌که وارد جامعه می‌شد با مردم الفت می‌گرفت و با آنان مأنوس می‌شد، از مسائل و مشکلات مردم سؤال می‌کرد، درباره حق هیچ کوتاهی نداشت.

 رئیس دانشکده علوم انسانی دانشگاه ایلام، افزود: پیامبر اکرم(ص) به هر کس به‌اندازه سهم خود احترام می‌گذاشت، با چهره‌ای بشاش و خندان با افراد جامعه برخورد می‌کرد، هر کس سخن می‌گفت قطع سخن نمی‌کرد و همه این‌ها گوشه‌هایی از دریای رأفت و اخلاقی پیامبر اسلام(ص) است.

 حجت‌الاسلام دکتر اکبر نژاد، بابیان اینکه امروز جامعه ما نیازمند الگوپذیری از خصایص اخلاقی و ویژگی‌های اخلاقی پیامبر اسلام(ص) است، تصریح کرد:  بالاترین میراث پیامبر گرامی اسلام، قرآن و عترت است که باید در جامعه حفظ شود و در صورت پیوند با این دو میراث گران‌بها، جامعه به سعادت خواهد رسید.

 وی،  ابراز کرد: نیاز است که گنجینه عظیمی که در قران و عترت وجود دارد، به آن برسیم و در این زمینه تحقیق و پژوهش شود و زمینه ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه فراهم شود، در کل کشور در حوزه ورود به معارف و تفسیر  قرآن کریم آن‌گونه که شایسته است فعالیت نمی‌شود که باید کسانی که توان دارند بیشتر وارد این حوزه شده تا جامعه‌ای با اهداف قرآنی و عترت(ع) داشته باشیم.

۱۲ اسفند ۱۳۹۴ ۱۳:۰۳
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید