اخبار

انس با قرآن کریم، موجب تربیت نسل متعهد و آینده ساز برای جامعه می شود

انس با قرآن کریم، موجب تربیت نسل متعهد و آینده ساز برای جامعه می شود
مدیرکل دفتر تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: انس با قرآن کریم یک ضرورت برای کودکان و نسل جوان در راستای تربیت برای اداره امور کشور اسلامی در آینده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، اصغر امیرنیا، مدیرکل دفتر تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، شامگاه سه‌شنبه(11 اسفند) در محفل انس با قرآن کریم در شهرستان مرزی دهلران، اظهار کرد: باید طوری جاذبه ایجاد کنیم که کودکان و نوجوانان برای رفتن به کلاس‌های قرآن سراپا نشناسند.

وی، با اشاره به اینکه کودکان و نوجوانان سرمایه‌های اصلی ملی هستند، افزود: اگر نوجوانان را به سبک زندگی اسلامی آشنا کنیم در آینده می‌توانیم به‌راحتی سکان مملکت را به آن‌ها داده و باتربیت نیروهای قرآنی و متعهد، از انقلاب و نظام اسلامی خود دفاع کنیم.

مدیرکل تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، تصریح کرد: نباید بین  افراد متدین و  دیگر افراد جامعه جدایی ایجاد کرد بلکه فعالان قرآنی باید با دیگر اقشار جامعه ارتباط برقرارکرده و محافل انس با قرآن تمام اقشار جامعه ازجمله مهندسین، پزشکان، شاعران و دیگر افراد حضورداشته باشند.

امیرنیا، در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فعالیت‌های مؤسسات قرآن و عترت در سطح کشور به‌ویژه استان ایلام، یادآور شد: برای رونق مؤسسات قرآنی باید همه مسئولان دست‌به‌دست هم دهند و فقط نباید یک ارگان یا وزارت به‌تنهایی در رونق آن‌ها سهیم باشد بلکه در راستای تقویت این مؤسسات باید حمایت‌های لازم صورت گیرد.

 وی،  با اشاره به اینکه انس با قرآن باعث ایجاد الگوهای مناسب در جامعه می‌شود، گفت: عدم انس با قرآن باعث به وجود آمدن انسان‌هایی چون داعش می‌گردد و باید در جامعه زمینه‌ای فراهم شود که تدبر در قرآن کریم به همراه عمل به آیات قرآن کریم در جامعه ساری و جاری شود.

 گفتنی است، این محفل نورانی با حضور مدیرکل تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام و جمعی از قاریان برتر شهرستان دهلران و همچنین عموم مردم انجام گرفت.

۱۲ اسفند ۱۳۹۴ ۱۲:۳۴
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید