اخبار

افزایش اعتبار اجرای طرح های قرآنی کشور ضروری است

افزایش اعتبار اجرای طرح های قرآنی کشور ضروری است
مدیرکل تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی میزان اعتبار اجرای طرح های مرتبط با بخش قرآن را بسیار ناچیز عنوان و اظهارکرد: افزایش اعتبار اجرای طرح های قرآنی کشور ضروری است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، اصغر امیرنیا روز دوشنبه در ایلام به خبرنگاران گفت: سهم اعتبارات قرآنی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نزدیک به یک درصد مجموع اعتبار این وزارتخانه است .
وی تصریح کرد: محدودیت های اعتباری باعث شده تا برخی ایده و اندیشه های قرآنی اجرایی نشود و عدم اجرای آنها در شرایط مواجهه با تهدید گروه های تکفیری مانند داعش و عرفان های کاذب و وهابیت باعث فرصت سوزی می شود.
وی با ذکر اینکه کارهای در خصوص ظرفیت های قرانی انجام شده اما این تلاش ها نیازمند ساماندهی هستند اظهار کرد : دانش قرآنی توسط حوزه های علمیه و اندیشمندان باید در اختیار متخصصین قرار گیرد.
وی که به منظور شرکت در برنامه های قرآنی شهرستان های مهران و دهلران و همچنین افتتاح هفته قرآن و عترت ایلام به این استان سفر کرده است اظهار داشت: طرح فاتحان آسمان در ایام تعطیلات نوروزی در صورت تامین اعتبار در استان های مرزی کشور اجرا می شود.
امیرنیا این طرح را شامل اجرای نمایش خیابانی در پنج استان مرزی ایلام، خوزستان، کردستان، کرمانشاه و آذربایجان غربی برای کاروان های راهیان نورعنوان کرد.

۱۱ اسفند ۱۳۹۴ ۱۱:۴۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید