اخبار

قرآن کریم محور اتحاد و کتاب زندگی‌بخش است

قرآن کریم محور اتحاد و کتاب زندگی‌بخش است
معاون سیاسی اجتماعی فرماندار مهران، گفت: قرآن کریم کتاب هدایت و آیین زندگی بشر و محور اتحاد و انسجام مسلمانان جهان است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، مجید زرگوشی،در محفل انس با قرآن در شهرستان مرزی مهران، اظهار کرد: مردم ایران اسلامی و استان ایلام در انتخابات 7 اسفند سال جاری حضوری باشکوه و حماسی داشتند.

 وی، بابیان اینکه این حضور تمام توطئه‌های دشمنان را نقش بر آب کرد، افزود: حماسه حضور مردم در پای صندوق‌های رأی، موجب اقتدار هر چه بیشتر نظام اسلامی در برابر زیاده‌خواهی‌ها و توطئه‌های دشمنان نظام و انقلاب اسلامی شد.

 معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری مهران، در ادامه با اشاره به‌ضرورت توجه به فرهنگ قرآن و آیین زندگی اهل‌بیت(ع) ابراز کرد: قرآن نقش مهمی در زندگی اجتماعی مسلمانان و افراد جامعه دارد و هر وقت انسان به قرآن پناه برده است، آرامش پیداکرده و هر وقت از قرآن فاصله گرفته با مشکل مواجه شده است.

 زرگوشی، با تأکید بر ضرورت توجه عملی به قرآن و سیره زندگی اهل‌بیت عصمت و طهارت(ع)، یادآور شد: برگزاری محافل انس با قرآن کریم تأثیر ویژه‌ای در ترویج فرهنگ نورانی قرآن دارد و باید زمینه اجرای برنامه‌های قرآنی باید در تقویم سالانه  و در راستای آشنایی هر چه‌بهتر جوانان با فهم و تدبیر قرآن فراهم شود.

 معاون سیاسی اجتماعی فرماندار مهران، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه مهران دروازه عتبات عالیات است، زمینه اجرای برنامه‌های تأثیرگذار فرهنگی و قرآنی در این شهرستان وجود دارد و انتظار می‌رود که مسئولان توجه بیشتری به این شهرستان در این زمینه داشته باشند.

محفل انس با قرآن کریم در شهرستان مهران در راستای برنامه‌های هفته قرآن و عترت در این استان که از 12 اسفند در مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد افتتاح می‌شود، برگزار شد.

۱۱ اسفند ۱۳۹۴ ۰۹:۳۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید