اخبار

محفل انس با قرآن کریم در مهران/ زمینه های تدبر و فهم در قرآن کریم در جامعه فراهم شود

محفل انس با قرآن کریم در مهران/ زمینه های تدبر و فهم در قرآن کریم در جامعه فراهم شود
مدیرکل دفتر تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: برگزاری هفته قرآن و عترت در سطح استان‌ها موجب پیوند مسئولان و مردم در راستای ترویج هرچه بهتر فرهنگ قرآنی در جامعه می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، اصغر امیرنیا، مدیرکل دفتر تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم محفل انس با قرآن کریم در شهرستان مهران، اظهار کرد: جای‌جای شهر و خاک مهران به خون شهیدان راه دفاع از کیان اسلامی مزین است.

وی، بابیان اینکه شهیدان بهترین سرمایه خود را در راه اسلام و قرآن فدا کردند، افزود: امروز امنیت و آرامش میهن اسلامی، مرهون خون پاک شهیدان است که امروز نیز ما باید برای ادامه دادن راه این عزیزان، با بهره‌گیری ازفرهنگ قرآن و عترت(ع) تلاش کنیم.

مدیرکل دفتر تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، تصریح کرد: در جامعه قرآنی، افراد معتقد به سبک و سیاق زندگی اسلامی هستند و این امر موجب سلامت جامعه و کاهش بسیاری از مسائل اجتماعی شده و از طرفی نشاط معنوی را در جامعه فراهم می‌کند.

امیرنیا، با تأکید بر فراگیری قرآن و تدبر و فهم و درک کتاب زندگی و هدایت انسان، یادآور شد: اگر فراگیری و خواندن قرآن بافهم و عمل کردن به آن همراه نباشد، جامعه به تعالی موردنظر نخواهد رسید و درک و عمل به قرآن کریم باید با تلاش فعالان قرآنی در جامعه بیش از گذشته ترویج و توسعه یابد.

وی، با اشاره به اینکه خواندن قرآن کریم و احترام به ائمه اطهار(ع) برای تحصیل تذهیب نفس انسان است، گفت: فعالان قرآنی نقش مهمی در ترویج فرهنگ تدبردر قرآن دارند و باید در زمینه ترویج فرهنگ قرآنی از طریق ارتباط مستمر با اقشار مختلف جامعه، رسالت خطیر خود را به‌خوبی به انجام برسانند.

مدیرکل دفتر تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، با تأکید بر برگزاری محافل انس با قرآن کریم در طول سال و همه ایام، ابراز کرد: طرح  اجرای هفته قرآن و عترت در سطح استان‌ها، موجب می‌شود که مسئولان و اقشار مختلف جامعه در راستای این فرهنگ نورانی باهم ارتباط برقرار کرده و زمینه ترویج فرهنگ ناب قرآنی در جامعه فراهم شود.

امیرنیا، با اشاره به اینکه قرآن کریم موهبت‌ها و ظرفیت‌های بزرگی در تمامی بخش‌ها و عرصه‌های مختلف حیات و زندگی انسان دارد، خاطرنشان کرد: برگزاری هفته قرآن و عترت در استان ایلام با استقبال خوبی از سوی اقشار مختلف جامعه روبرو شده که این امر وظیفه مسئولان و دست‌اندرکاران امور قرآنی را سنگین‌تر می‌کند.

در این مراسم با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام و مدیرکل دفتر تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از 5 نفر از قاریان، حافظان و فعالان قرآنی شهرستان مهران تجلیل شد.

 هفته قرآن و عترت استان ایلام از 12 تا 17 اسفند سال جاری در سه بخش رقابتی، مسابقات حضوری و برنامه‌های جنبی در مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد اسلامی ایلام برگزار می‌شود.

۱۱ اسفند ۱۳۹۴ ۰۹:۱۴
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید