اخبار

برپایی محافل انس با قرآن کریم در شهرستان ایلام

برپایی محافل انس با قرآن کریم در شهرستان ایلام
همزمان با برگزاری هفته قرآن و عترت در مرکز استان، محافل انس با قرآن کریم در سطح شهرستان های این استان برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،عظیم ایدی، سرپرست معاونت قرآن و عترت فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: در هفته قرآن و عترت استان ایلام برنامه‌های متنوعی هم‌زمان با برگزاری این هفته در مرکز استان برگزار می‌شود.

 وی، بابیان اینکه این برنامه‌های در سطح شهرستان‌های استان نیز برگزار می‌شود، تصریح کرد: برگزاری محافل انس با قرآن کریم با حضور مسئولان فرهنگی و اجرایی شهرستان‌ها و قاریان و حافظان فعالان و قرآن آموزان و همچنین مراسم تجلیل از این فعالان قرآنی ازجمله این برنامه‌هاست.

 ایدی، هدف از اجرای این برنامه‌ها را ترویج و گسترش فرهنگ قرآنی در سطح جامعه هم‌زمان با برگزاری هفته قرآن و عترت در مرکز استان عنوان کرد و افزود: اجرای جشنواره‌های رقابتی، بخش نمایشگاهی و برنامه‌های جنبی از دیگر برنامه‌های هفته قرآن و عترت استان ایلام است.

 سرپرست معاونت قرآن و عترت فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،، یادآور شد: بخش جشنواره‌ای هفته قرآن و عترت شامل بخش‌های هنرهای تجسمی، صنایع‌دستی، بخش مکتوب، شعر و ادبیات قرآنی، مسابقات حضوری قرآن کریم، هنرهای نمایشی، فیلم و فیلم‌نامه‌نویسی و عکس است.

 وی، با اشاره به برپایی نمایشگاه‌های دستاوردها و توانمندی‌های قرآنی استان ایلام در مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد اسلامی، خاطرنشان کرد: در این هفته کارگاه نقد و بررسی شعر، کارگاه نقد و محافل انس با قرآن کریم و همچنین کارگاه نماز و گردهمایی بانوان قرآنی از دیگر برنامه‌های جنبی این هفته است.

 گفتنی است، هفته قرآن و عترت استان ایلام از 12 تا 17 اسفند سال جاری در مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد اسلامی شهرستان ایلام برگزار می‌شود.

۸ اسفند ۱۳۹۴ ۱۲:۱۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید