اخبار

ارسال بیش از ۷ هزار اثر به هفته قرآن و عترت ایلام/ ظرفیت‌های قرآنی ایلام به نمایش گذاشته می‌شود

ارسال بیش از ۷ هزار اثر به هفته قرآن و عترت ایلام/ ظرفیت‌های قرآنی ایلام به نمایش گذاشته می‌شود
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، گفت: آیین افتتاحیه هفته قرآن و عترت ایلام ۱۲ اسفند سال جاری با حضور مسئولان فرهنگی و اجرایی استانی و کشوری در مجتمع فرهنگی ارشاد ایلام برگزار می‌شود. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، گفت: آیین افتتاحیه هفته قرآن و عترت ایلام ۱۲ اسفند سال جاری با حضور مسئولان فرهنگی و اجرایی استانی و کشوری در مجتمع فرهنگی ارشاد ایلام برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، نشست هماهنگی برگزاری آیین هفته قرآن و عترت ایلام، با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و اعضای شورای برنامه‌ریزی این هفته در محل مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد ایلام برگزار شد.

 علی محمدنیاکان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، در این نشست، اظهار کرد: قرآن کتاب هدایت و آیین زندگی بشریت است و برگزاری هفته قرآن و عترت در استان در راستای ترویج فرهنگ نورانی قرآن کریم در بین آحاد جامعه است.

 وی، با تأکید بر برگزاری باشکوه آیین هفته قرآن و عترت در این استان با همکاری و تعامل همه دستگاه‌ها و نهادهای فرهنگی و قرآنی و فعالان قرآنی در این استان، ابراز کرد: برگزاری کارگاه نقد کتاب با حضور اصحاب فرهنگ و هنر استان، برگزاری کارگاه نقد شعر با حضور شاعران برجسته استانی، برگزاری کارگاه محافل انس با قرآن کریم با حضور بانوان فعال قرانی از برنامه‌های این هفته است.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام با اشاره به برگزاری برنامه‌های متنوع با حضور هنرمندان، فعالان قرآنی، مسئولان و اقشار مختلف مردم در طول این هفته، یادآور شد: مراسم افتتاحیه و اختتامیه این آیین با هماهنگی و برنامه‌ریزی انجام‌شده با حضور مسئولان اجرایی و فرهنگی استانی و کشوری برگزار می‌شود.

 محمد نیاکان، خاطرنشان کرد: ترویج و تبلیغ قرآن، معرفی دستاوردها و توانمندی‌های علوم قرآنی در استان، ارتقا سطح کیفی و کمی فعالیت‌های قرآن و عترت و ایجاد ارتباط با سایر حوزه‌های استانی فعال با موضوع قرآن را از اهداف برگزاری نخستین هفته قرآن و عترت در این استان برشمرد.

 عظیم ایدی، سرپرست معاونت قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، با اشاره به ارسال 7 هزار و 261 اثر به دبیرخانه این هفته در رشته‌های مختلف، اظهار کرد: در طول ایام هفته قرآن و عترت برنامه‌های متنوع فرهنگی، قرآنی و محافل انس با قرآن کریم، دیدار با خانواده‌های معزز شهدای قرآنی و کارگاه نماز، مسابقات حضوری قرآن کریم برگزار می‌شود.

 وی،  بابیان اینکه مسابقات حضور قرآن کریم در رشته‌های  حفظ 10 جزء، 20 جزء و کل  و ترتیل، قرائت، تواشیح و اذان برگزار می‌شود، تصریح کرد: جشنواره‌های شعر و ادبیات قرآنی، فیلم و فیلم‌نامه‌نویسی، بخش مکتوب شامل مقاله، بیان نامه کتاب و فضای سایبری، هنرهای نمایشی، صنایع‌دستی و هنرهای تجسمی برگزار می‌شود.

 سرپرست معاونت قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام با  اشاره به اینکه 961 اثر در بخش هنرهای تجسمی به دبیرخانه این جشنواره ارسال‌شده است، افزود: مسابقه انشاءنویسی در بین دانش آموزان دوره دوم ابتدایی و دوره اول متوسطه با همکاری آموزش و پرورش برگزارشده که بیش از 5 هزار اثر به  این جشنواره ارسال‌شده است.

 ایدی، بابیان اینکه داوری آثار ارسالی به دبیرخانه هفته قرآن و عترت آغازشده است، خاطرنشان کرد: از برگزیدگان بخش‌های مختلف جشنواره‌های این هفته در آیین اختتامیه با حضور مسئولان فرهنگی و اجرایی استانی و کشوری در 17 اسفند در مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد  اسلامی استان  ایلام تجلیل می‌شود.

 گفتنی است، در این نشست اعضای جلسه در خصوص برگزاری باشکوه آیین هفته قرآن و عترت ایلام و برنامه‌ریزی برای مراسم اختتامیه و افتتاحیه این آیین باهم بحث و تبادل‌نظر کردند.

۸ اسفند ۱۳۹۴ ۱۲:۰۱
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید