اخبار

حمایت بانک قوامین ایلام از برگزاری هفته قرآن و عترت/ سعادت انسان در گرو تمسک به قرآن و عترت(ع) است

حمایت بانک قوامین ایلام از برگزاری هفته قرآن و عترت/ سعادت انسان در گرو تمسک به قرآن و عترت(ع) است
مدیر امور شعب بانک قوامین در استان ایلام، گفت: اجرای برنامه‌های فرهنگی و قرآنی در سطح جامعه، زمینه گسترش و توسعه فرهنگ و توجه به آموزه‌های قرآن کریم را آماده می‌کند.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، مهرداد علیزاده، مدیر امور شعب بانک قوامین در استان ایلام،در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: هفته قرآن و عترت ایلام در دهه دوم اسفند سال جاری به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام در مرکز استان برگزار می‌شود.

وی، با اشاره به حدیث ثقلین پیامبر اکرم(ص)، ابراز کرد: در این حدیث مبارک، پیامبر گرامی اسلام(ص) می‌فرمایند که دو امانت گران‌بها را در بین شما به‌جای می‌گذارم که هرگز از هم جدا نمی‌شوند و آن قرآن کریم و اهل‌بیت عصمت و طهارت(ع) هستند.

مدیر امور شعب بانک قوامین در استان ایلام، بابیان اینکه این دو امانت پیامبر گرامی اسلام(ص) همانند ظاهر و باطن هم هستند،، یادآور شد: ظاهر بدون باطن و باطن بدون ظاهر، معنایی ندارد و به این معنا که اهل‌بیت و عترت(ع) پیامبر گرامی اسلام(ص) معلمین و مفسران واقعی قرآن کریم هستند.

علیزاده، با اشاره به اهمیت اسلام در توجه به قرائت، مفاهیم و درک قرآن کریم ابراز کرد: توسل و تمسک به قرآن کریم  موجب دوری از گناه، آسیب‌های اجتماعی و سلامت روح و جسم انسان می‌شود و چنگ زدن به ریسمان الهی، نقش مهمی در سرنوشت اخروی و دنیوی انسان دارد.

وی، بابیان اینکه راه سعادت و خوشبختی انسان در دنیا و آخرت، در گروه توجه و توسل به قرآن کریم و عترت(ع) است، افزود: اگر والدین قرآنی باشند، بدون شک فرزندان نیز در مسیر قرآن و عترت(ع) قرار خواهند گرفت و در مسیر سعادت و پیشرفت قرار خواهند گرفت.

مدیر امور شعب بانک قوامین در استان ایلام، در ادامه گفت: برگزاری جشنواره‌ای قرآنی و فرهنگی در سطح جامعه باعث می‌شود که نشاط و شور قرآنی و ارائه توانمندی‌های قرآنی مردم در سطح جامعه به منصه ظهور برسد و باید فرهنگ قرآنی در نهاد خانواده را نهادینه و به‌عنوان یک اصل در زندگی روزمره وارد شود و از همان دوران طفولیت، کودکان با قرآن، مفاهیم و آموزه‌های قرآن کریم، انس داشته باشند.

علیزاده، تصریح کرد: جشنواره‌های فرهنگی و قرآنی هر چه بیشتر در جامعه برگزار شود، جوانان و نوجوانان به سمت قرآن و عترت(ع) حرکت خواهند کرد و با توجه به هجمه‌های فرهنگی دشمنان، شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی، برگزاری جشنواره‌های قرآنی، می‌تواند زمینه را برای جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی را فراهم کند.

وی، یادآور شد: بانک قوامین نیز در راستای رسالت توجه به فعالیت‌های فرهنگی، حمایت و مشارکت در برنامه‌های فرهنگی و قرآنی را مدنظر قرار داده و تاکنون در چندین برنامه ملی ازجمله برگزاری نمایشگاه بزرگ قرآن در ماه مبارک رمضان در تهران مشارکت و حمایت کرده است و همچنین در استان‌ها نیز از فعالیت‌های  فرهنگی و قرآنی حمایت می‌شود.

مدیر امور شعب بانک قوامین در استان ایلام، با اشاره به برگزاری هفته قرآن و عترت استان ایلام، ابراز کرد: با توجه به نام‌گذاری سال جاری به عنوان دولت وملت ،همدلی و هم زبانی ازسوی مقام معظم رهبری، تلاش می‌شود که بتوانیم با حمایت از برنامه‌های فرهنگی، به این شعار جامعه عمل بپوشانیم.

علیزاده، به برنامه‌های فرهنگی داخلی این بانک اشاره کرد و گفت: اجرای برنامه‌های قرآنی در ماه مبارک رمضان برای کارکنان، قرائت زیارت عاشورا در روزهای پنج‌شنبه با حضور گسترده همه همکاران و کارکنان ازجمله برنامه‌های فرهنگی در این بانک بوده و در تلاش هستیم که با حضور علما و روحانیون، برنامه‌های فرهنگی برای خانواده‌های کارکنان بانک قوامین برگزار شود.

وی، ابراز کرد: در ایام اربعین حسینی سال جاری نیز بانک قوامین به برپایی ایستگاه صلواتی در میدان ارغوان ایلام اقدام نمود و همچنین خودپرداز سیار برای ارائه خدمات بانکی به زائران حسینی در پایانه مرزی در نظر گرفته بنرهایی حاوی پیام‌های ترافیکی، امنیتی و فرهنگی با مشارکت مرزبانی نصب گردید.

 مدیر امور شعب بانک قوامین در استان ایلام، در پایان خاطرنشان کرد: توزیع یک‌صد هزار بروشور حاوی پیام‌های فرهنگی، انتظامی و ترافیکی و حضور همکاران در شعبه بانک قوامین مهران به‌صورت مستمر در ایام اربعین حسینی از دیگر فعالیت‌های این بانک بوده است.

۶ بهمن ۱۳۹۴ ۰۸:۱۶
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید