اخبار

در چهاردهمین آزمون سراسری قرآن و عترت کشور/ کسب عنوان برتر انجمن قرآن و نهج البلاغه آبدانان

در چهاردهمین آزمون سراسری قرآن و عترت کشور/ کسب عنوان برتر انجمن قرآن و نهج البلاغه آبدانان
انجمن قران و نهج البلاغه آبدانان بعنوان انجمن برتر چهاردهمین آزمون سراسری قرآن و عترت کشور معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، و به نقل از دفتر آموزش و توسعه مشارکت ها معاونت قرآن و عترت، موسسات برتر و نیز موسسات برگزیده در حوزه های تخصصی در چهاردهمین آزمون سراسری قرآن و عترت مشخص شدند.

شاخص‌های انتخاب مؤسسات برگزیده در چهاردهمین آزمون سراسری قران و عترت عبارتند از:نسبت تعداد قبولی‌های مؤسسه به کل آمار قبول‌شدگان در آزمون، نسبت تعداد شرکت‌کنندگان مؤسسه به کل آمار شرکت کنندگان در آزمون و نسبت تعداد قبولی مؤسسه به تعداد شرکت‌کنندگان مؤسسه بوده است.
 همچنین تبصره هایی نیز علاوه بر شاخص های عنوان شده برای برگزیدن موسسات برتر در نظر گرفته شده است:

تبصره یک؛ در این ارزیابی مجموع عملکرد مؤسسات در تمامی رشته‌ها لحاظ شده است.
تبصره دوم: در این ارزیابی، سطح عملکرد کیفی آموزشی مؤسسات از درجه اهمیت بیشتری برخوردار بوده است که به همین جهت شاخص سوم از ضریب بیشتری نسبت به سایر شاخص‌ها برخوردار بوده است و نیز  سومین تبصره در چهاردهمین آزمون سراسری قران و عترت: در این ارزیابی، برای عملکرد مؤسسات در رشته حفظ کل قرآن ضریب و اهمیت ویژه‌ای نسبت به سایر رشته‌های آزمون سراسری در نظر گرفته شده است.

 نخستین موسسه برتر در چهاردهمین آزمون سراسری قران و عترت، جامعه القرآن استان اصفهان است.که موسسات امیرالمومنین(ع) کاشان، نسیم وحی خلخال و نیز مکتب القرآن بادرود در رده های دوم تا چهارم قرار دارند.
 موسسات کربلایی کاظم قم، مهد قرآن استان یزد و نیز مهاد دین و دانش در ردیف های پنجم تا هفتم قرار می گیرند.

همچنین سه موسسه آخری که جزو ده موسسه برتر هستند به ترتیب موسسات فجر رفسنجان،انجمن قرآن و نهج البلاغه آبدانان و مجمع قاریان و حافظان هلال آران و بیدگل معرفی شده اند.

 موسسات نورالانوار شادگان، قرآن و نهج البلاغه قم، حافظان وحی کاشان و جامعه القرآن الکریم تهران در رده های یازدهم تا چهارهم موسسات برتر چهاردهمین آزمون سراسری قرآن و عترت جای دارند.

 موسسات برگزیده در حوزه های تخصصی نیز با ارزیابی صورت گرفته در هر یک از حوزه های آموزشی موردبررسی قرار گرفت و موسسات برگزیده به شرح زیر انتخاب شدند:موسسات برگزیده در حوزه آموزش تدبر در قرآن:موسسه تدبر در قرآن و سیره مشهد، قرآن و عترت آذرشهر و نور مبین اردبیل معرفی شدند.

همچنین در حوزه آموزش مفاهیم قرآن: موسسات برگزیده عبارتند از؛ مکتب القرآن نطنز، نورالانوار شادگان و انجمن قرآن و نهج البلاغه آبدانان هستند.

 موسسات امیرالمومنین(ع) کاشان، سیدالشهدا(ع) کرمان و جامعه بیت الزهرا(س) آران و بیدگل سه موسسه برگزیده درحوزه  آموزش نهج البلاغه هستند.

 بر اساس این گزارش برترین های حوزه  آموزش حفظ قرآن شامل موسسات: جامعه القرآن استان اصفهان، کربلایی کاظم قم و نیز مهد قرآن استان یزد است.

۶ بهمن ۱۳۹۴ ۰۸:۱۴
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید