اخبار

برگزاری جشنواره قرآن و عترت ایلام به ۱۲ اسفند موکول شد

برگزاری جشنواره قرآن و عترت ایلام به ۱۲ اسفند موکول شد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام، گفت: برگزاری جشنواره قرآن و عترت ایلام به ۱۲ اسفند موکول شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، علی محمد نیاکان، در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: قبلا قرار بود این جشنواره پنجم تا ۱۱ بهمن برگزار شود که به تاخیر افتاده است.

وی، افزود: در پی استقبال مردم و فراهم شدن حضور هر چه بیشتر فعالان قرآنی استان برگزاری نخستین هفته قرآن و عترت در این استان به ۱۲ تا ۱۷ اسفند موکول شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، با بیان اینکه فراخوان این برنامه قرآنی از سه ماه گذشته اعلام شده است، گفت: برنامه های هفته قرآن و عترت در ۲ بخش رقابتی و جشنواره ها و نمایشگاهی و فعالیت های جنبی خواهد بود.

وی، یادآور شد: بخش نمایشگاهی و جنبی این نمایشگاه را نیز شامل نمایشگاه دستاوردها و تولیدات قرآنی و برگزاری کارگاه های نقاشی، محافل انس با قرآن، شب شعر و نشست های علمی و کارگاه های آموزشی برشمرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، تصریح کرد: تا کنون بیش از شش هزار اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده و در آیین اختتامیه این جشنواره از ۹۱ برگزیده بخش های مختلف این جشنواره و پیشکسوتان حوزه قرآنی تجلیل خواهد شد.

وی، بیان کرد: این برنامه با حمایت مالی بانک قوامین و مشارکت دستگاه های اجرایی نظیر میراث فرهنگی، اوقاف، تبلیغات اسلامی، حوزه هنری، بسیج هنرمندان و انجمن های فرهنگی، هنری برگزار می شود.

محمدنیاکان، ترویج و تبلیغ قرآن، معرفی دستاوردها و توانمندی های علوم قرآنی در استان، ارتقا سطح کیفی و کمی فعالیت های قرآن و عترت و ایجاد ارتباط با سایر حوزه های استانی فعال با موضوع قرآن را از اهداف برگزاری نخستین هفته قرآن و عترت در این استان برشمرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام در پایان، خاطرنشان کرد: رسانه هایی که به صورت ویژه اخبار هفته قرآن و عترت استان را پوشش دهند مورد تجلیل قرار خواهند گرفت.

۶ بهمن ۱۳۹۴ ۰۸:۱۱
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید