اخبار

ارسال بیش از ۶ هزار اثر به هفته قرآن و عترت ایلام

ارسال بیش از ۶ هزار اثر به هفته قرآن و عترت ایلام
سرپرست معاونت قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام از ارسال ۶ هزار و ۳۲۳ اثر به دبیرخانه هفته قرآن و عترت خبر داد.

به گزارش  عظیم ایدی، صبح امروز(29 دی) در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: هفته قرآن و عترت استان ایلام در 7 بخش جشنواره‌ای، دهه دوم اسفند سال جاری در مرکز این استان برگزار می‌شود.

 وی، بابیان اینکه آخرین‌مهلت ارسال آثار به دبیرخانه هفته قرآن و عترت استان ایلام 20 بهمن سال جاری است، افزود: مسابقات حضوری قرآن کریم، شعر و ادبیات قرآنی، فیلم و فیلم‌نامه‌نویسی، بخش مکتوب، هنرهای نمایشی، صنایع‌دستی، هنرهای تجسمی از جشنواره‌های هفته قرآن و عترت استان ایلام است.

 سرپرست معاونت قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، ابراز کرد: در مسابقات حضوری قرآن تاکنون 99 نفر در رشته‌های حفظ 10، 20 و کل قرآن کریم و همچنین حفظ نهج‌البلاغه، ترتیل، قرائت، تواشیح و اذان ثبت‌نام کرده‌اند.

 ایدی، بیان کرد: در بخش شعر و ادبیات شامل شعر نو، شعر کلاسیک و داستان کوتاه 61 اثر، در بخش فیلم و فیلم‌نامه‌نویسی شامل فیلم کوتاه و فیلم‌نامه 56 اثر، در بخش مکتوب شامل مقاله، پایان‌نامه، کتاب و فضای سایبری  و مسابقه انشاءنویسی در دوره دوم ابتدایی و دوره اول متوسطه 5 هزار 655 اثر ارسال‌شده است.

 وی، تصریح کرد: در بخش هنرهای نمایشی شامل نمایش صحنه‌ای و خیابانی و نمایشنامه‌نویسی 18 اثر، در بخش صنایع‌دستی شامل سفال، معرق، دست‌بافت و دست‌ساز نیز 61 اثر و در بخش هنرهای تجسمی شامل نقاشی، عکس، پوستر و خوشنویسی 373 اثر به دبیرخانه هفته قرآن و عترت استان ارسال‌شده است.

 ایدی، با اشاره به اینکه قرار بود که هفته قرآن و عترت 5 تا 11 بهمن سال جاری برگزار شود، گفت: با توجه به تصویب شورای سیاست‌گذاری هفته قرآن و عترت استان و همچنین استقبال گسترده هنرمندان، فرهیختگان، فعالان قرآنی و اقشار مختلف مردم از این برنامه، برگزاری هفته قرآن و عترت به دهه دوم اسفند سال جاری موکول شد.

 سرپرست معاونت قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، با دعوت از هنرمندان و فرهیختگان و فعالان قرآنی برای ارسال آثار به دبیرخانه این هفته، خاطرنشان کرد: علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را در رشته‌های یادشده به آدرس مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد ایلام طبقه دوم ارسال کنند.

۲۹ دی ۱۳۹۴ ۱۰:۱۳
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید