اخبار

اجرای ۱۰ برنامه قرآنی هم‌زمان با هفته قرآن و عترت/ اجرای هفته قرآن و عترت در ۸ استان کشور

اجرای ۱۰ برنامه قرآنی هم‌زمان با هفته قرآن و عترت/ اجرای هفته قرآن و عترت در ۸ استان کشور
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، گفت: هفته قران و عترت به همت معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ۸ استان کشور برگزار می‌شود.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، علی محمدنیاکان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، در نشست خبری با اصحاب رسانه و مطبوعات استان ایلام، اظهار کرد: هفته قرآن و عترت در ایلام برای نخستین بار در ایلام برگزار می‌شود.

وی، افزود: طرح هفته قران و عترت توسط دفتر تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارائه‌شده باهدف ترویج فعالیت‌های قرآنی و به‌منظور تولید و ارائه دستاوردهای قرآن و عترت و جلب مشارکت‌های دستگاه‌های اجرایی استان برگزار می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، بابیان اینکه ‌این برنامه به مدت یک هفته از 5 تا 11 بهمن سال جاری در مرکز استان ایلام برگزار می‌شود، تصریح کرد: ارتقای سطح کیفی و کمی فعالیت‌های قرآنی، معرفی دستاوردهای و توانمندی‌های علوم قرآنی، ایجاد ارتباط با سایر حوزه‌های استان فعال در موضوع قرآن و عترت و تقویت و توسعه تعاملات بین ادارات و نهادهای اجرایی و فرهنگی از اهداف برگزاری این برنامه است.

وی بابیان اینکه فراخوان این برنامه قرآنی از سه ماه گذشته اعلام‌شده است، یادآور شد:  برنامه‌های هفته قرآن و عترت در دو بخش رقابتی و جشنواره‌ها و نمایشگاهی و فعالیت‌های جنبی برگزار می‌شود که بخش رقابتی این هفته شامل مسابقه‌های قرآنی(حفظ 10 و 20جزء قرآن، قرائت و ترتیل و اذان و تواشیح و آثار مکتوب این بخش را نیز کتاب، پایان‌نامه، مقالات، فضای مجازی و مسابقه انشاءنویسی ویژه دانش آموزان است.

محمد نیاکان، ابراز کرد: بخش جشنواره‌ها را شامل شعر و ادبیات قرآنی، صنایع‌دستی،هنرهای تجسمی، فیلم کوتاه و هنرهای نمایشی و بخش نمایشگاهی و جنبی این نمایشگاه را نیز شامل نمایشگاه دستاوردها و تولیدات قرآنی و برگزاری کارگاه‌های نقاشی، محافل انس با قرآن، شب‌شعر و نشست‌های علمی و کارگاه‌های آموزشی برشمرد.

وی جشنواره آخرین‌مهلت ارسال آثار را 25دی‌ماه سال جاری عنوان کرد و افزود: آیین اختتامیه این هفته در 10 بهمن سال جاری برگزار می‌شود که در این آیین از 91برگزیده بخش های مختلف این جشنواره و پیشکسوتان حوزه قرآنی تجلیل می‌شود.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، با اشاره به اینکه دز طول این هفته 10 برنامه نیز در سطح شهرستان‌های مختلف استان، برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: این برنامه با حمایت مالی بانک قوامین و مشارکت دستگاه‌های  اجرایی نظیر میراث فرهنگی، اوقاف، تبلیغات اسلامی، حوزه هنری، بسیج هنرمندان و انجمن‌های فرهنگی، هنری برگزار می‌شود.

۱۹ دی ۱۳۹۴ ۰۹:۰۴
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید