اخبار

هفته قرآن و عترت یک رویداد بزرگ فرهنگی و قرآنی در استان ایلام است

هفته قرآن و عترت یک رویداد بزرگ فرهنگی و قرآنی در استان ایلام است
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، گفت: هفته قرآن و عترت که در بهمن ماه سال جاری برگزار می شود موجب تحرک در حوزه ها و بخش های مختلف قرآنی در این استان می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، علی محمد نیاکان،در هشتمین نشست هماهنگی برگزاری هفته قرآن و عترت در استان ایلام، اظهار کرد: ما هرچه داریم از نعمت قرآن کریم و فرهنگ قرآنی در سطح جامعه است.

 وی، با بیان اینکه قرآن کریم کتاب هدایت و آیین زندگی بشریت است، تصریح کرد: امروز با توجه به ضرورت ترویج و توسعه فعالیت ها و آموزه های قرآن کریم در بین اقشار مختلف به ویژه قشر جوان، باید زمینه های لازم را برای کار و فعالیت قرآنی در جامعه فراهم کرد.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، یادآور شد: هفته قرآن و عترت استان ایلام با جشنواره ها و مسابقات قرآنی متنوع در راستای ترویج فرهنگ قرآنی و به ویژه آموزه ها و معارف قرآن کریم جامعه برگزار می شود.

 محمدنیاکان، خوشبختانه برگزاری این هفته در استان ایلام با استقبال بسیار خوب هنرمندان، فرهیختگان، اصحاب فرهنگ و هنر و اساتید حوزه و دانشگاه و فعالان حوزه قرآن و عترت در استان ایلام مواجه شده است و همه اصحاب فرهنگ و هنر استان در برگزاری این هفته پای کار آمده اند.

 وی، با اشاره به اینکه همه ما سرباز قرآن کریم هستیم، یادآور شد: برگزاری هفته قرآن و عترت یک افتخار بزرگ برای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی است که زمینه را برای حضور اصحاب فرهنگ و هنر استان و فعالان قرآن با محوریت توجه به فرهنگ و معارف قرآن کریم، فراهم کند.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، یادآور شد: تلاش می شود که در سایه قرآن کریم این برنامه به صورت باشکوهی با تعامل و همکاری همه دستگاه های اجرایی و فرهنگی استان و هنرمندان و فرهنگیان این استان برگزار شود.

 محمدنیاکان، گفت: اگر آموزه های قرآن کریم در سطح جامعه گسترش یابد فضایی معنوی ایجاد خواهد شد که زمینه لازم را برای توسعه، رشد و سلامت جامعه فراهم خواهد کرد.

در این نشست در خصوص کمیته های مختلف اجرایی و مسئولان برگزاری جشنواره ها و همچنین برنامه ریزی برای برگزاری باشکوه این آیین در استان ایلام با حضور سرپرست معاونت قرآن و عترت اداره کل و مدیرحراست بحث و تبادل نظر کردند.

۱ دی ۱۳۹۴ ۰۹:۲۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید