اخبار

برگزاری مسابقه انشاءنویسی قرآن و عترت در ایلام

برگزاری مسابقه انشاءنویسی قرآن و عترت در ایلام
مسابقه انشاءنویسی با محوریت قرآن و عترت به مناسبت هفته قرآن و عترت در این استان برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، عظیم ایدی، سرپرست معاونت قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: این مسابقه در بین دانش آموزان و مدارس مقاطع مختلف و با هماهنگی آموزش‌ و پرورش استان برگزار می‌شود.

 وی، بابیان اینکه این مسابقه با همکاری معاونت قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و آموزش ‌و پرورش استان برگزار می‌شود، تصریح کرد: این مسابقه در بین دانش آموزان دو مقطع ابتدایی و متوسطه برگزار خواهد شد.

 ایدی، تصریح کرد: در مقطع ابتدایی پایه‌های چهارم، پنجم و ششم و در مقطع متوسطه پایه‌های هفتم، هشتم و نهم می‌توانند در این مسابقه شرکت کنند که در پایان به 3 نفر از برگزیدگان هر پایه جوایزی اهدا خواهد شد.

 سرپرست معاونت قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، با اشاره به اینکه درمجموع از 18 نفر در هفته قرآن و عترت در 11 بهمن سال جاری با اهدای لوح تقدیر و هدیه تجلیل خواهند شد، گفت:داستان‌های قرآن و عترت اقتباس از قرآن کریم، مضامین و معارف دینی و قرآنی، زندگی سیره معصومین(ع)، کانون خانواده، سبک زندگی اسلامی، فرهنگ ایثار و گذشته حجاب و عفاف از محورهای این مسابقه انشاءنویسی است.

 وی، اسلام‌شناسی، مهدویت، حقوق همسایه، امربه‌معروف و نهی از منکر، قانون مداری، کسب علم و دانش، غدیر، محیط‌زیست و مرگ، کار و تلاش، احسان به والدین، صلح و دوستی، ظلم‌ستیزی، مسجد، توبه، ولایت، قناعت، قرض‌الحسنه، نماز، زکات، مهربانی، مثبت اندیشی و اقتصاد مقاومتی از دیگر محورهای این مسابقه است.

 ایدی، بابیان اینکه  آخرین‌مهلت ارسال آثار 20 دی‌ماه سال جاری خواهد بود، خاطرنشان کرد: هماهنگی‌های لازم برای برگزاری این مسابقه با همکاری آموزش‌وپرورش استان صورت گرفته و دانش آموزان می‌توانند انشاءهای خود را به مدارس، ادارات آموزش‌وپرورش شهرستان و استان و همچنین دبیرخانه این مسابقه واقع در مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد ایلام تحویل دهند.

 سرپرست معاونت قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، خاطرنشان کرد: اولین دوره هفته قرآن و عترت استان ایلام از 5 تا 12 بهمن سال جاری با همکاری و تعامل دستگاه‌های و نهادهای فرهنگی و اجرایی این استان برگزار می‌شود.

۱۰ آذر ۱۳۹۴ ۱۰:۱۷
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید