اخبار

ششمین نشست ستاد هفته قرآن و عترت در استان ایلام

ششمین نشست ستاد هفته قرآن و عترت در استان ایلام
ششمین نشست هماهنگی ستاد برگزاری هفته قرآن و عترت در استان ایلام با حضور اعضا در دفتر مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان برگزار شد.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، علی محمدنیاکان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، در این نشست، با تأکید بر برگزاری باشکوه هفته قرآن و عترت در این استان، اظهار کرد: برگزاری هفته قرآن و عترت در استان برکات بسیار فراوانی در راستای ترویج و گسترش فعالیت‌های قرآنی به دنبال خواهد داشت.

 وی، بابیان اینکه برگزاری این هفته در استان نیازمند تلاش همکاران و تعامل کلیه دستگاه‌های فرهنگی و اجرایی است، تصریح کرد: در این خصوص رایزنی‌هایی با استاندار ایلام صورت گرفته که امید است با حمایت و مساعدت همه مسئولان به‌ویژه نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه ایلام شاهد برگزاری باشکوه این آیین در استان باشیم.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، یادآور شد: با توجه به اینکه این برنامه در بهمن‌ماه سال جاری برگزار می‌شود لازم است که در مدت باقی‌مانده با برنامه‌ریزی لازم و صحیح، مقدمات کار ازجمله توزیع فراخوان‌ها و تشکیل کمیته‌های مختلف در این راستا در اسرع وقت انجام شود.

 محمدنیاکان، در پایان خاطرنشان کرد: همه آنچه که داریم برگرفته از آموزه‌های و مفاهیم قرآنی است و باید در زمینه توسعه و گسترش فعالیت‌های قرآنی در بین اقشار مختلف مردم به‌ویژه جوانان و نوجوانان تمام سعی و تلاش خود را به‌کارگیریم.

عظیم ایدی،معاونت قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام در این نشست با ارائه گزارشی از روند برگزاری هفته قرآن و عترت در استان، گفت: در حال حاضر فراخوان برگزاری این برنامه در سطح استان در بخش‌های مختلف ازجمله جشنواره‌ها و مسابقات قرآنی آماده‌شده و به‌زودی در سطح استان توزیع می‌شود.

وی، بابیان اینکه هفته قرآن و عترت استان ایلام از 5 تا 11 بهمن سال جاری برگزار می‌شود، تصریح کرد: در طول هفته قرآن و عترت فعالیت‌های قرآنی در مرکز این استان برگزار و دستاوردهای علوم قرآنی استان در قالب نمایشگاهی در معرض دید قرار خواهد گرفت.

ایدی، بیان کرد: هفته قرآن و عترت در استان شامل برگزاری جشنواره مختلف، نمایشگاه و نشست‌های علمی و تخصصی  و جشنواره‌های استانی قرآن و عترت در آیینه‌ شعر، ادبیات و فرهنگ‌عامه استان ایلام، جشنواره استانی مکتوبات و انتشارات قرآنی (پایان‌نامه‌ها، انتشارات، مقالات، نشریات، فضای سایبری، کتاب) خواهد بود.

 گفتنی است، در این نشست در خصوص نحوه خدمت‌رسانی در هفته قرآن و عترت و تدارکات، تشکیل کمیته داوران و کمیته‌های مختلف اجرایی این هفته با حضور اعضا بحث و تبادل‌نظر شد.

۲ آذر ۱۳۹۴ ۰۹:۰۷
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید