اخبار

برگزاری آزمون سراسری قرآن و عترت در ایلام/ شرکت بیش از ۱۹۰۰ داوطلب در آزمون

برگزاری آزمون سراسری قرآن و عترت در ایلام/ شرکت بیش از ۱۹۰۰ داوطلب در آزمون
چهاردهمین آزمون سراسری قرآن و عترت روز جمعه (۲۲ آبان) در ۱۶ حوزه امتحانی در نقاط مختلف استان ایلام برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، در حاشیه برگزاری این آزمون در مدرسه شهید آوینی شهر ایلام، اظهار کرد: آزمون سراسری قرآن و عترت هرساله به همت معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به‌صورت سراسری برگزارشد.

 علی محمدنیاکان، تصریح کرد: این آزمون در دو مرحله از ساعت 8 صبح تا 10 و 10 و نیم تا ساعت 12 برگزار شد که استقبال بسیار خوبی از سوی قرآن آموزان و علاقه‌مندان به قرآن کریم در رده‌های سنی مختلف از برگزاری این آزمون در استان صورت گرفته است.

 وی، هدف از برگزاری این آزمون را گسترش فرهنگی قرآنی و فعالیت‌های قرآنی در بین اقشار مختلف،  قرآنی کردن کارها فعالیت‌های فرهنگی و هنری و جاری کردن معارف  و آموزه‌های قرآن کریم در جامعه عنوان کرد و افزود: با برگزاری محافل و آزمون‌های مختلف قرآنی به‌طورقطع اقشار جامعه از معارف قرآن بهره‌مند خواهند شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، بابیان اینکه در چهاردهمین دوره آزمون قرآن کریم در استان بیش از 1970 نفر شرکت داشته‌اند، گفت: این آزمون در 16 حوزه امتحانی برگزاری شده که بیشترین میزان داوطلبان شرکت‌کننده مربوط به شهر ایلام بوده که در حوزه امتحانی شهید آوینی برگزارشده است.

 وی، ابراز کرد: فرهنگ ما بر اساس قرآن و مبتنی بر آموزه‌های قرآنی است و از جایگاه والا و مهمی برخوردار است و با تمام توان آزمون سراسری قرآن و عترت در استان با برنامه‌ریزی دقیق برگزارشده و الحمدالله برگزاری این آزمون در استان موفق بوده است.

 محمدنیاکان، در ادامه به برگزاری هفته قرآن و عترت در این استان اشاره کرد و یادآور شد: هفته قرآن و عترت از 5 تا 12 بهمن سال جاری با همکاری 15 دستگاه اجرایی و فرهنگی و دانشگاه‌ها و استانداری ایلام باشکوه خاصی در بخش‌های رقابتی، نمایشگاهی و غیررقابتی برگزار خواهد شد.

 وی، بابیان اینکه هماهنگی‌های لازم با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دفتر تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت برای برگزاری هفته قرآن و عترت در استان صورت گرفته است، گفت: در برگزاری آزمون قرآن و عترت،اکثر داوطلبان از قشر  جوان بوده‌اند و این رویکرد نشان می‌دهد که مردم  توجه ویژه‌ای به فراگیری قرآن دارند و  این مشارکت بالا نوید دهنده اجرای برنامه‌هایی با محوریت قرآن کریم در استان است.

گفتنی است، محمدرضا مروارید استاندار ایلام، با حضور در محل برگزاری این آزمون در مدرسه شهید آوینی از روند برگزاری آن بازدید کرد.
۲۳ آبان ۱۳۹۴ ۰۹:۱۲
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید