اخبار

گسترش فعالیت های قرآنی موجب رشد و توسعه در سایر عرصه ها می شود

گسترش فعالیت های قرآنی موجب رشد و توسعه در سایر عرصه ها می شود
توجه به فعالیت‌ها و مشارکت گسترده مردم در امور قرآنی، موجب تعالی و پیشرفت در سایر حوزه‌ها و بخش‌ها در سایه آموزه‌ها و معارف قرآنی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،محمدرضا مروارید، استاندار ایلام، در بازدید از برگزاری آزمون سراسری قرآن و عترت در مدرسه شهید آوینی این شهر، اظهار کرد: جامعه ما جامعه اسلامی است که بستر آن بر قرآن کریم و معارف ناب الهی و قرآنی است.

 وی، ابراز کرد: مردم ایران اسلامی با قرآن کریم انس و الفتی جدایی‌ناپذیر دارند و  آموزش قرائت، تفسیر و تجوید و در بخش‌های دیگر قرآنی در راستای یادگیری بهتر قرآن و کریم و به‌کارگیری آموزه‌های قرآنی به‌طورقطع مؤثر و مفید است.

استاندار ایلام، یادآور شد: برگزاری آزمون‌ها و مسابقات قرآنی علاوه بر شناسایی استعدادهای قرآنی، موجب توجه جامعه به معارف ناب قران کریم می‌شود و این امر در روحیه و تربیت اقشار مختلف مردم به‌ویژه نسل جوان بر اساس آموزه‌های قرآن کریم تأثیر به سزایی خواهد داشت.

 مروارید، با اشاره به شرکت بیش از 1900 نفر در چهاردهمین دوره آزمون سراسری قرآن کریم و عترت در این استان، خاطرنشان کرد: حضور نسل جوان در این آزمون کاملاً مشهود است و این امر نیز بر اساس فعالیت‌هایی که دولت در حوزه قرآن انجام می‌دهد صورت گرفته و باعث تشویق مردم شده که در این آزمون شرکت گسترده‌ای داشته باشند.

 وی، تصریح کرد: قرآن کتاب هدایت و آیین زندگی بشر است و توجه به قرآن کریم در تمام عرصه‌های زندگی و فعالیت‌های کاری و اجتماعی به‌طورقطع موجب سلامت جامعه و جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی می‌شود و باید گفت که در پناه قرآن کریم توسعه و رشد در همه عرصه‌ها شکوفایی بهتر و بیشتری خواهد داشت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این بازدید، گفت: مؤسسات قرآنی کریم در استان ایلام از فعالیت‌های بسیار خوبی برخوردار هستند و در تلاش هستیم که با تقویت مؤسسات قرآنی و واگذار کردن امور به این مؤسسات شاهد رونق هر چه بیشتر فعالیت‌های قرآنی در استان باشیم.

 محمدنیاکان، خاطرنشان کرد:  در تلاش هستیم که اتحادیه مؤسسات قرآنی در استان ایلام با حمایت و نظارت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی شکل‌گرفته و به‌طورقطع حمایت دولت از این مؤسسات موجب رشد و تعالی فرهنگ قرآنی در بین اقشار مختلف جامعه به‌ویژه نسل جوان خواهد شد.

۲۳ آبان ۱۳۹۴ ۰۸:۵۷
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید