اخبار

لزوم تعامل دستگاه‌های فرهنگی در برگزار هفته قرآن و عترت ایلام/ ۵ تا ۱۲ بهمن هفته قرآن و عترت در ایلام برگزار می‌شود

لزوم تعامل دستگاه‌های فرهنگی در برگزار هفته قرآن و عترت ایلام/ ۵ تا ۱۲ بهمن هفته قرآن و عترت در ایلام برگزار می‌شود
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، گفت: برای برگزاری شکوهمند هفته قرآن و عترت نیاز است که همه دستگاه‌های فرهنگی و اجرایی با توان و ظرفیت خود پای‌کار باشند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، علی محمدنیاکان، در نشست شورای سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی هفته قرآن و عترت این استان، اظهار کرد: هفته قرآن و عترت استان ایلام در بهمن‌ماه سال جاری برگزار می‌شود.

 وی، بابیان اینکه هفته قرآن و عترت در استان با همکاری و تعامل همه دستگاه‌های فرهنگی و اجرای مرتبط در این استان برگزار می‌شود، ابراز کرد: در سال دولت و ملت، همدلی و هم‌زبانی،  تعامل و همکاری همه دستگاه‌های فرهنگی و اجرایی و دستگاه‌هایی که ارتباط مستقیم با قرآن کریم دارند را می‌طلبد.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، با اشاره به اینکه از  5 تا 12 بهمن‌ماه سال جاری برگزار می‌شود، یادآور شد: سال همدلی و هم‌زبانی با همکاری و تعامل دستگاه‌های دولتی با تعامل بین بخشی به‌درستی تفسیر می‌کنند و در این زمینه همکاری بسیار خوبی با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی دارند.

 محمدنیاکان، تصریح کرد: هفته قرآن و عترت به همت معاونت قرآن و عترت در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در 8 استان کشور اجرا می‌شود و  باید دستگاه‌های دولتی و فرهنگی در برگزاری این هفته در استان با استفاده از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های خود یاریگر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی باشند.

 وی، مردم استان ایلام مردمی ولایتمدار و قرآن دوست و محب اهل‌بیت(ع) هستند، ابراز کرد: این برنامه برای اولین بار در استان ایلام برگزار می‌شود و در شورای توسعه فرهنگ قرآنی استانی با حمایت‌های نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه ایلام و همچنین استاندار ایلام مواجه شده و انتظار می‌رود که شاهد برگزاری باشکوه  هفته قرآن و عترت در این استان باشیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، تصریح کرد: در برگزاری هفته قرآن و عترت در استان همه اقشار مختلف جامعه به‌عنوان مخاطب موردنظر هستند و هدف از برگزاری این برنامه تلاش در راستای توسعه و ترویج فعالیت‌های قرآنی در میان اقشار مختلف است که ما هرچه داریم به برکت قرآن و عترت و اهل‌بیت(ع) است.

 محمد نیاکان، خاطرنشان کرد: قرآن کریم کتاب هدایت و کتاب زندگی بشریت است و امروز بیش از هر چیز دیگری نیازمند معارف و آموزه‌های قرآن کریم هستیم و باید در راستای توسعه و ترویج فعالیت‌های قرآنی و ایجاد فضای قرآنی در جامعه تلاش کنیم.

 گفتنی است، در این نشست مدیران کل و نمایندگان دستگاه‌های فرهنگی و اجرایی استان در خصوص برگزاری هفته قرآن و عترت در استان و نحوه مشارکت در برگزاری این هفته بحث و تبادل‌نظر کردند.

 در پایان این نشست از پوستر هفته قرآن و عترت با حضور مدیران دستگاه‌های فرهنگی و اجرایی استان در مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد اسلامی رونمایی شد.

۱۶ آبان ۱۳۹۴ ۰۸:۲۸
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید