اخبار

رونمایی از پوستر هفته قرآن و عترت در ایلام/ ۷ جشنواره در هفته قرآن و عترت برگزار می شود

رونمایی از پوستر هفته قرآن و عترت در ایلام/ ۷ جشنواره در هفته قرآن و عترت برگزار می شود
سرپرست معاونت قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، گفت: در طول برگزاری هفته قرآن و عترت برنامه‌های ویژه‌ای در سطح این استان ازجمله برگزاری ۷ جشنواره قرآنی در رشته‌های مختلف اجرا می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، عظیم ایدی، سرپرست معاونت قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، در نشست شورای سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی هفته قرآن و عترت این استان، اظهار کرد:  در حال حاضر سومین نشست شورای سیاست‌گذاری هفته قرآن و عترت در استان برگزار می‌شود.

 وی، افزود: هفته قرآن و عترت باهدف ارائه دستاوردهای قرآن و عترت(ع) و جلب مشارکت دستگاه‌های فرهنگی و اجرایی استان، مؤسسات قرآنی و نهادهای مردمی و غیردولتی با محوریت اداره کل در طی یک هفته با برگزاری جشنواره‌ها و مسابقات قرآنی برگزار می‌شود.

 سرپرست معاونت قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،  تبلیغ و ترویج قرآن و عترت(ع) در حوزه‌های  مختلف، معرفی دستاوردها و توانمندی‌ها در حوزه‌های قرآنی، ارتقای سطح کمی و کیفی فعالیت‌های قرآنی، ایجاد ارتباط با سایر حوزه‌های مرتبط با قرآن کریم، تقویت هم‌اندیشی بین مراکز، ادارات و مؤسسات قرآنی استان و ایجاد شورونشاط قرآنی در بین اقشار مختلف و ایجاد انگیزه در بین دستگاه‌های دولتی و غیردولتی ازجمله اهداف برگزاری این هفته است.

 ایدی، یادآور شد: هفته قرآن و عترت در قالب 7 جشنواره و یک مسابقه و برنامه‌های جنبی و رقابتی و غیررقابتی در نظر گرفته‌شده است و بر اساس برنامه‌ریزی انجام‌شده است و از 5 تا 12 بهمن در قالب حفظ قرائت و ترتیل مسابقات قرآنی برگزار می‌شود و بخش دیگر آواها و نغمات است که در رشته اذان و تواشیح و ابتهال برگزار می‌شود.

 سرپرست معاونت قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، بیان کرد: جشنواره‌های تئاتر، ادبیات داستانی، صنایع‌دستی، هنرهای تجسمی، فیلم‌نامه‌نویسی، انشانویسی برای مدارس و عکس ازجمله جشنواره‌هایی است که در طول هفته قرآن و عترت برگزار می‌شود و همچنین در بخش جنبی نمایشگاه  دستاوردهای علوم قرآن و تجلیل از فعالان قرآن و یادواره شهدای قرآنی در این استان برگزار می‌شود.

 وی، با اشاره به اینکه پوستر جشنواره آماده‌شده است، بیان کرد: برگزاری باشکوه هفته قرآن و عترت، همکاری و تعامل همه دستگاه‌های فرهنگی و اجرایی را می‌طلبد که با استفاده از ظرفیت توانمندی‌های خود، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام را در این امر یاری رسانند.

 گفتنی است، در پایان این مراسم از پوستر هفته قرآن و عترت در استان ایلام رونمایی شد.

۱۶ آبان ۱۳۹۴ ۰۸:۲۱
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید