اخبار

هفته قرآن و عترت بهمن سال جاری در ایلام برگزار می شود/ تشکیل کمیته علمی مشورتی شورای فرهنگ عمومی ایلام

هفته قرآن و عترت بهمن سال جاری در ایلام برگزار می شود/ تشکیل کمیته علمی مشورتی شورای فرهنگ عمومی ایلام
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، گفت: در راستای ترویج و توسعه فعالیت‌های قرآن با توجه به علاقه‌مندی مردم به این فعالیت‌ها، هفته قرآن و عترت در این استان برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، علی محمدنیاکان، صبح امروز(15 مهر) در نشست شورای فرهنگ عمومی این استان، اظهار کرد: هفته فرهنگ قرآن و عترت در ایلام بهمن‌ماه سال جاری در این استان برگزار می‌شود.

 وی، تصریح کرد: شورای توسعه فرهنگ قرآنی استان شامل فعالان عرصه فرهنگ قرآنی و اساتید این حوزه و همچنین مسئولان فرهنگی دستگاه‌های فرهنگی و مذهبی و قرآنی در استان تشکیل‌شده که در راستای برنامه‌ریزی، هماهنگی و تعامل دستگاه‌ها و نهادهای اجرایی برنامه‌های ویژه‌ای اجرا خواهد شد.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، یادآور شد: برگزاری هفته قرآن و عترت از سوی معاونت قرآن و عترت فرهنگ و ارشاد اسلامی پیشنهادشده که دستورالعمل و شیوه‌نامه آن ابلاغ‌شده که بایستی کارگروهی با حضور دستگاه‌های مرتبط فرهنگی در دبیرخانه آن در اداره کل  فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکیل شود.

 محمدنیاکان، با بیان اینکه اگر فرهنگ قرآنی در بین اقشار مختلف جامعه توسعه و ترویج یابد مسائل و آسیب‌های اجتماعی در سایر حوزه‌ها نیز مرتفع خواهد شد، گفت: هفته قرآن و عترت در 8 استان کشور در زمینه‌ها و بخش‌های مختلف با حضور دستگاه‌های فرهنگی نهادها و مؤسسات مردمی قرآن و عترت به‌منظور ترویج و توسعه فعالیت‌های قرآنی برگزار می‌شود.

 وی، اظهار کرد: برگزاری جشنواره شعر و ادبیات قرآنی، جشنواره هنر‌های نمایشی، جشنواره فیلم‌نامه‌نویسی و فیلم، مسابقات تلاوت و حفظ قرآن کریم، مسابقه آواها، نغمات، تواشیح، سرود، اذان، چاووش‌خوانی، نشست‌ها و کارگاه‌های علمی، فروشگاه و نمایشگاه قرآنی، جشنواره هنرهای تجسمی، رونمایی کتاب، تجلیل از فعالان قرآنی ازجمله برنامه‌های این هفته است.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، گفت: اعتباری برای برگزاری هفته قرآن و عترت در استان از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اختصاص‌یافته است که باید در این زمینه همکاری  و مساعدت لازم نیز در استان صورت گیرد تا زمینه اجرایی این هفته در استان باشکوه خاصی در استان فراهم شود.

 محمدنیاکان، ابراز کرد: مؤسسات قرآن و عترت در استان ساماندهی شده که این مؤسسات در زمینه برگزاری کلاس‌ها و آموزش‌های قرآنی در بخش‌های مختلف دارند که  رتبه استان ایلام در زمینه شرکت قرآن آموزان در آزمون‌های قرآنی به کسب رتبه‌های برتر ارتقا یافته که نشان دهنده علاقه‌مندی مردم استان به فراگیری آموزه‌ها و معارف قرآنی است.

وی، بابیان اینکه کمیته علمی و مشورتی شورای فرهنگ عمومی استان با حضور اساتید حوزه و دانشگاه و پژوهشگران برجسته استان تشکیل‌شده است، افزود: آسیب‌های اجتماعی در حوزه استان ایلام با نظر این اساتید شناسایی‌شده و نیازمند تصویب شورای فرهنگ عمومی در راستای مطالعه و ارائه راه‌حل و انجام کار پژوهشی است.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، خاطرنشان کرد: مصوبات شورای فرهنگ عمومی استان بایستی به‌صورت عملیاتی در حوزه‌های مختلف فرهنگی اجرایی شود و با تلاش دستگاه‌های فرهنگی در راستای ارتقای فرهنگ دینی و اسلامی در جامعه بیش‌ازپیش تلاش کرد.

۱۵ مهر ۱۳۹۴ ۱۴:۲۸
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید